K požáru došlo v pondělí 10. června odpoledne v centru Prahy, konkrétně v Celetné ulici. Na místo ihned vyjelo několik jednotek hasičů, při práci jim asistovali i policisté. Hasiči budovu hasili zevnitř i výškovou technikou.

Zásah hasičů v Celetné ulici. | Video: Hasiči Praha

Zásah hasičů omezil i provoz v ulici, která je podle serveru dopravniinfo.cz uzavřena. Komunikace bude uzavřena až do večerních hodin. Policisté evakuovali přibližně dvě destíky osob z okolní budovy. Žádná zranění nejsou hlášená, i když byl na náměstí připravený záchranářský speciál Fenix.

V oblasti se shromažďovalo více lidí, převážně turistů. Policisté proto část náměstí a vstup do ulice uzavřela a do lokality pouštěli pouze vybrané jedince.

Podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky hořelo ve střešním meziprostoru budovy, k požáru dorazili hasiči z celkem pěti stanic.

„Za několik desítek minut bylo zřejmé, že se jednotkám podařilo zabránit rozšíření plamenného hoření na větší část střechy. Pomocí termokamery hasiči hledali skrytá ohniska a dohašovali je. Museli rozebrat i část podhledu střechy včetně střešní konstrukce a krovů. Před 17. hodinou většina jednotek z místa zásahu odjela, na místě zůstala dvě družstva hasičů a hasičský vyšetřovatel, který zjišťuje příčinu požáru," uvedl Kavka.

Zásah hasičů v Celetné ulici. | Video: Deník/Radek Cihla

Policie zhruba po dvou hodinách uvedla, že podle prvotních zjištění vznikl požár nedbalostním jednáním při rekonstrukci domu.

Zásah hasičů v Celetné ulici. | Video: Deník/Radek Cihla