Kouč byl podezřelým ze spáchání trestného činu znásilnění, případ byl ale nejdříve promlčen, protože se měly činy odehrát již v 90. letech. Vyšetřovatelé ale zjistili, že se podobného jednání mohl muž dopouštět i nadále.

„V rámci prověřování tohoto případu kriminalisté zjistili, že se tento muž může i nadále dopouštět podobného protiprávní jednání. Kriminalisté již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání některého z trestných činů proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti a do současné chvíle evidují protiprávní jednání na několika obětech," sdělila již dříve policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

„Způsob provedení byl v dosud zaevidovaných případech obdobný, kdy muž zneužil svého postavení kouče a po předchozí manipulaci posouval hranici poškozených v sexuální oblasti od obnažování, sebeukájení až po pohlavní styk," dodala Siřišťová.

Kriminalisté na začátku ledna toho roku evidovali 7 poškozených žen. Nyní ukončili vyšetřování případu a na státní zastupitelství pro Prahu 2 podali návh na podání žaloby na šestapadesátiletého muže pro trestný čin sexuální nátlak, za což mu v případě odsouzení hrozí až čtyři roky za mřížemi.