Celníci na pražském Letišti Václava Havla na základě vytipování kriminalistů Národní protidrogové centrály zkontrolovali koncem minulého týdne cizince, který přiletěl z Frankfurtu na Mohanem. Muž cestoval z Medellínu v Kolumbii přes Bogotu a Německo až právě do Prahy. Na letišti v jeho cestovní tašce celníci našli čtyři kvádry s neznámou slisovanou látkou.

Podle mluvčí NPC Lucie Šmoldasové předběžná chemická analýza potvrdila, že se jedná o kokain. Jeho celková hmotnost včetně obalů byla 4 647 gramů.

| Video: Youtube

Drogy byly předány Kriminalistickému ústavu v Praze k dalším expertízám. Zda byly určený pro český trh, je předmětem vyšetřování.

Kriminalisté Národní protidrogové centrály zahájili trestní stíhání a soud rozhodl o umístění obviněného do vazební věznice. „Vzhledem k množství drog, které měl u sebe, a spolupráci s organizovanou skupinou působící ve více státech, mu hrozí až nejvyšší právní kvalifikace pro zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, tedy 10 – 18 let vězení," uzavřela mluvčí.