První případ se stal v ulici Generála Šišky. Autohlídka se rozhodla zastavit šestačtyřicetiletou řidičku kvůli telefonování za jízdy. Jakmile ale začala mluvit, bylo strážníkům jasné, že před jízdou pila alkohol. Žena přiznala, že vypila dvě skleničky vína, a následná dechová zkouška ukázala více než 1,5 promile.

Druhý incident byl o něco komplikovanější. Sedmačtyřicetiletý muž se sám přihlásil strážníkům poté, co zastavil u čerpací stanice. Vydal se ke služebnímu vozu strážníků se slovy: „vím chlapi, udělal jsem blbost“.

Opilá řidička a řidič pod vlivem drog. | Video: Městská policie hl. m. Prahy

Podle mluvčí strážníků Ireny Seifertové jeho řeč byla ale nesrozumitelná a měl nekoordinované pohyby. „Muž u sebe neměl žádné doklady, ale spolupracoval při ověřování totožnosti. Sdělil strážníkům, že mu skončil zákaz řízení, ale ještě si nestihl obnovit řidičský průkaz. Přiznal také, že asi tři hodiny před zastavením užil kokain, což potvrdil i následný test na drogy. Dechová zkouška na alkohol byla negativní," upřesnila mluvčí.

Při čekání na příjezd státní policie muži ještě z kapsy vypadl sáček s bílou krystalickou látkou. Následně z auta vyndal další dva sáčky a přiznal, že obsahují kokain a že je dostal od kamarádů.