Nepochopitelná krádež se stala v polovině ledna v pražské Hostivaři. Maminka nechala zaparkovaný kočárek před svým bytem v druhém patře bytového domu. Ráno byl i s dalšími věcmi pryč.

„Pro jistotu ještě prohledala všechny chodby domu a ostatní společné prostory, nicméně jej nikde nenalezla," uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Policisté zajistili kamerové záznamy. Na těch je zachycený neznámý muž, který se maskoval bundou s kapucí na hlavě, jak vchází do domu a následně i s kočárkem nastupuje do výtahu a dům opouští.

Zadržení muže. | Video: Policie ČR

Pro maminku to znamená velké komplikace a prakticky minimální možnost se s dítětem dostat na nákup nebo k lékaři. „Ale také ji způsobil škodu za bezmála patnáct tisíc korun," doplnila Kropáčová.

Všímavý občan muže poznal

Díky zveřejněným kamerovým záznamům se policistům podařilo muže dopadnout. Poznal ho pozorný občan v tramvaji ve stanici Vltavská. Podle mluvčí ho při zastavení tramvaje na zastávce Sparta, díky informaci od cestujícího policisté nalezli a zjistili, že se skutečně jedná o hledaného muže.

„Policisté cizince zadrželi pro podezření z trestného činu krádež a převezli jej na policejní služebnu. I přestože kamera muže zachytila při odcizení kočárku, ten se ke svému jednání nepřiznal a tvrdil, že pouze do domu vešel a protože byl opilý, nic si nepamatuje," uzavřela Kropáčová.

Státní zástupce podal v případu soudu návrh na potrestátní sedmačtyřicetiletého cizince. Navrhl uložit muži trest odnětí svobody na šest měsíců s podmínkou na 18 měsíců a uhradit majetkovou škodu.