Když na konci minulého týdne projížděli policisté po Švehlově ulici v Praze 4, zahlédli něco, co rozhodně nečekali. Ve vozidle, které jelo vedle nich, řídil muž, který si ještě za jízdy popíjel pivo. Hlídka se ho tedy rozhodla zastavit a provést kontrolu.

„Policisté řidiče předjeli a za použití výstražného zvukového a světelného znamení jej postupně naváděli na benzínovou čerpací stanici. Řidič však z ničeho nic zrychlil a začal ujíždět," uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Řidič ujížděl policistům a u toho popíjel pivo. | Video: Policie ČR

Policisté se tedy za vozidlem okamžitě vydali. Muž jim začal ujíždět rychlostí kolem 150 km/h a několikrát svou nebezpečnou jízdou ohrozil i další účastníky provozu. „Opakovaně přejel přes tramvajový pás, křižovatku ulici Průmyslová a Ke Kablu projel na červený signál stůj a v ulici Průmyslová rychlost zvýšil až na 174 k/h." upřesnila Kropáčová.

Honička skončila až za křižovatkou ulic Černokostelecká a nájezdem na Jižní spojku, kdy řidič najel přes obrubník dělícího pásu a narazil do kovového zábradlí. Policisté ho pomocí donucovacích prostředků na místě zadrželi.

Při následné kontrole se muž podrobil orientační dechové zkoušce, při které policisté řidiči naměřili více než promile alkoholu v dechu a navíc zjistili, že má platný zákaz řízení.

„Provedenou lustrací registrační značky se potvrdilo, že se jedná o čerstvě odcizené vozidlo ve Středočeském kraji," doplnila mluvčí.

Pětatřicetiletého muže policisté zadrželi a je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí a krádeže vozidla.