Muž, který na začátku června vyklízel pozůstalosti, pořádně rozrušil pražské policisty na místním oddělení Lhotka v Praze 4. Na jejich policejní služebnu totiž chtěl odevzdat nález ručního granátu.

Policisté ihned zahájili evakuaci celé budovy a přivolali pyrotechnika, který provedl prohlídku. Naštěstí se ale nakonec nehrozilo žádné nebezpečí.

„Pyrotechnik následně zjistil, že se jedná o delaborovaný, cvičný ruční granát F1," sdělila policejní mluvčí Kristýna Soukupová s tím, že byl předmět odvezen z místa k likvidaci.

Nálezy sami nepřemisťujte

Policie zároveň varuje veřejnost, jestliže nalezne jakýkoliv předmět připomínající munici nebo jiné nebezpečné předměty, aby se je nesnažila žádným způsobem přemisťovat nebo s ní nijak manipulovat.

V takovýchto situacích je vždy na místě se obrátit na tísňovou linku 158 a pohybovat se v dostatečně bezpečné vzdálenosti od místa nálezu.

„Ve výše uvedeném případě se sice jednalo o cvičný granát, ale policie eviduje desítky nálezů munice, která je funkční a způsobilá způsobit velké nebezpečí," doplnila mluvčí.