Incident se odehrál v polovině dubna letošního roku. Pražští policisté dostali dvě oznámení o fyzickém napadání dětí v tramvaji a na tramvajové zastávce v Praze 6.

„Útočník začal nejdříve děti vulgárně urážet a následně je fyzicky napadl údery rukou a to bez jakéhokoliv důvodu. K prvnímu incidentu došlo na nástupišti tramvajové zastávky v pražských Řepích. Druhý útok se odehrál ve voze tramvaje jedoucí směrem do centra města," sdělila policejní mluvčí Kristýna Soukupová.

Na místo bylo vysláno několik hlídek, které po útočníkovi pátraly. Díky podrobnému popisu utočníka, který daly děti policii, se podařilo agresora rychle najít a to nedaleko místa události. Na oslovení policie muž vůbec neragoval a odmítal spolupracovat.

„Na základě zjištěných poznatků policisté využili svého oprávnění a pachatele omezili na osobní svobodě. Poškozené osoby byly následně ošetřeny rychlou záchrannou službou. Dle prvotních informací neutrpělo žádné z dětí vážné zranění. Vzhledem k tomu, že byl útok směřován vůči osobám mladším osmnácti let, věc budou následně vyšetřovat kriminalisté," dodala Soukupová.

Svým jednáním se muž dopustil trestného činu výtržnictví a v případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody ve výši až dva roky.