Detektivové z páteho oddělení Prahy I uskutečnili v předešlých dnech realizaci nazvanou "MLADEJ", při které se jim podařilo zadržet devětadvacetiletého muže, který vařil drogy a následně je prodával.

„Vařit jezdil do různých chatových oblastí ve Středočeském kraji a místa často měnil, aby nevzbudil pozornost. Ani to mu ale nepomohlo, aby se mu kriminalisté brzy nedostali na stopu. Operativní činností zjistili, že na žádném místě nemá natrvalo zřízenou varnu, ale vše má vždy zabalené do velkých dvou cestovních kufrů, se kterými vždy cestuje. Jeho výdělečnou činnost detektivové zadokumentovali od srpna 2023 a před několika dny spadla klec," sdělil k případu policejní mluvčí Richard Hrdina.

close Zadržení dealera. info Zdroj: PČR zoom_in Zadržení dealera.

Muže se povedlo zadržet právě ve chvíli, kdy se před domem v pražských Vokovicích chystal k prodeji dvou gramů pervitinu, to už ale nestihl.

Následovala domovní prohlídka, při které detektivové našli tajnou sklepní místnost, která byla ukrytá za dvojitými dveřmi šatní skříně. Uvnitř pak objevili více než dvacet gramů pervitinu připraveného k prodeji a další drogy jako extáze, LSD a lysohlávky, které byly ukryté v tajné skrýši v nástěnných hodinách.

Zadržení dealera. | Video: PČR

„V batohu měl zadržený připravených přes dva a půl tisíce tablet obsahujících prekursor pseudoefedrin, ze kterých drogu vyráběl a dále množství padělaných dokladů. Kromě dokladů totožnosti s jeho fotografií států Francie, Rumunska a Spojených Arabských Emirátů měl také padělaný průkaz zdravotně tělesně postiženého, díky kterému mohl páchat množství dopravních přestupků," dodal Hrdina.

Devětadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

„Po odzkoumání zajištěných tablet, které určí, kolik účinné látky obsahují, se ale s největší pravděpodobností horní trestní sazba zvýší až na deset let. Obviněný je stíhán vazebně," dodal Hrdina.