Na pražské celníky čekalo v 7. února velké překvapení. Když náhodně vytipovali ke kontrole vozidlo značky Mercedes Benz vjíždějící do tržnice SAPA, čekali že převáží pekařské výrobky, tak jak bylo v jeho označení.

Jakmile automobil celníci zastavili, objevili uvnitř velké množství živočišných produktů bez potřebných dokladů o původu a kvalitě. Řidič hlídce navíc tvrdil, že veze zeleninu a ovoce do Berlína.

„Vzhledem k důvodnému podezření, že jsou produkty převáženy v nevhodných podmínkách, následovalo vozidlo celníky na služebnu," sdělila Tisková mluvčí pro hlavní město Prahu Nikola Soukalová.

Legální kasino se přeměnilo v nelegální hernu.
Video: Odhalení celníků. Místo kasina v Praze 9 objevili nelegální hernu

Na služebnu byli přivolaní i inspektoři ze Státní veterinární správy, kteří určili, že se jedná převážně o kohouty s hlavou a běháky, pečená kuřata, závitky s masem a rýží, různé druhy masných výrobků balených v banánovém listu, drůbeží vnitřnosti, marinovaná kuřecí prsa, ale také taštičky plněné sýrem a křepelčí vejce. Celkově se jednalo o zboží vážící dvě tuny, jeho původ nebyl prokázán.

Veterinární inspektoři živočišné produkty znehodnotili modrou barvou a nařídili přepravci jejich neškodnou likvidaci. „Podle vyjádření Státní veterinární správy mu může být ve správním řízení udělena pokuta až do výše 10 milionů korun," dodala Soukalová.