Přepadení se odehrálo v polovině října krátce po osmé hodině ranní v provozovně v ulici Jugoslávských partyzánů v Praze 6. Útočník napadl provozního restaurace velmi agresivně.

Poté co ho bil tyčí do hlavy, vypukla mezi muži rvačka, při které maskovaný muž vytáhl nůž a přiložil ho provoznímu ke krku. „Nedělej blbosti, mám ženu a děti a potřebuju prachy," řekl lupič a donutil tak muže, aby se přestat bránit.

Poté napadeného svázal izolační páskou a vzal mu klíče od trezoru, ze kterého ukradl finanční hotovost a také mu sebral mobil. Poté z restaurace utekl. Ve spěchu ale na místě zapomněl svou černou ledvinku přes rameno, se kterou původně přišel loupit.

„Kriminalisté v rámci šetření zajistili kromě několika stop také všechny dostupné kamerové záznamy, na kterých je podezřelý maskovaný muž zaznamenán. Do současné doby se jim ho však nepodařilo vypátrat, a tak žádají širokou veřejnost o pomoc," řekl policejní mluvčí Richard Hrdina.

Hledaný maskovaný muž. | Video: Policie ČR

Pokud muže na záznamu poznáváte, nebo máte jakékoliv informace, které by vedly k jeho dopadení, volejte prosím linku 158.