Pražským kriminalistům se podařilo na začátku června zadržet muže, který se dppouštěl sexuálního obtěžování dětí přímo v prostoru aquaparku v Praze 5.

Jeho oběťmi byly převážně děti od 4 do 6 let, proto je možné, že vzhledem k nízkému věku doposud nejsou známy všechny děti, které byly jeho činy dotčeny.

Obtěžování v bazénu | Video: se svolením PČR

„Muž cizí národnosti při plavání v bazénu koncem května, konkrétně v prostoru takzvané divoké řeky, vířivky nebo na schodech k tobogánu, osahával děti přes plavky v místech jejich intimních partií," sdělila policejní mluvčí Kristýna Soukupová.

V některém případě si jeho jednání všimli rodiče dětí, jindy se dítě rodičům samo svěřilo. „Ve spolupráci s personálem bazénu policisté totožnost „osahávače” brzy odhalili a zahájili ve věci vyšetřování pro zvlášť závažný zločin znásilnění. Pachatel je nyní ve vazbě," dodala Soukupová.

Jelikož se muž jednání dopustil na osobách mladších patnácti let, hrozí mu v případě odsouzení až dvanáct let ve vězení. Policie žádná, pokud byl někdo svědkem těchto událostí nebo se vám dítě svěřilo s podobným jednáním, aby se dotyčný obrátil na linku 158.