Incident se odehrál v polovině dubna okolo dvacáte hodiny večer v Praze 9. Kolem restaurace procházela skupinka tří mužů, když v tom jeden z nich začal vulgárně urážet hosty, kteří stáli venku.

„Přítomný host muže okřiknul, aby svého jednání zanechal, tento však v urážkách dále pokračoval. Na základě toho se poškozený rozhodl jít přímo k němu a uklidnit ho," sdělila policejní mluvčí Kristýna Soukupová.

V tu chvíli ale jeden ze skupinky na muže vystartoval a třikrát ho udeřil pěstí do obličeje. Tím mu způsobil zlomeninu horní čelisti a nosu. Zbylí dva muži, kteří s útočníkem přišli, se do konfliktu nezapojovali, ale všimli si tašky, která napadenému upadla na zem. Ani chvíli neváhali a tašku mu ukradli. Následně všichni tři z místa utekli.

„Děkujeme médiím a veřejnosti za pomoc při pátrání. Všechny aktéry události, kdy došlo k napadení muže a krádeži tašky s jeho osobními věcmi v ulici Drahobejlova, se podařilo ztotožnit. Na základě šetření a zjištěných skutečností kriminalisté v současné chvíli prověřují informace získané k výše uvedenému jednání," dodala Soukupová.

Jelikož se jedná o mladistvé osoby, odmítla se policie k případu více vyjadřovat.