Celá věc se stala ve středu 19. června v odpoledních hodinách v Argentiské ulici v Praze 7. Policisté o události informovali na sociální síti X s tím, že dva zraněné po útoku nožem si převzali do péče pražští záchranáři.

Na místo vyrazily dvě posádky záchranářů, lékař a inspektor. Podle jejich mluvčí Jany Poštové byl zhruba padesátiletý muž ve středně závažném stavu převezen do nemocnice. Další dvě osoby měly pouze povrchová poranění a byly ošetřeny na místě bez nutnosti transportu.

Zásah policistů v Argentinské ulici. | Video: Deník/Radek Cihla

Policejní mluvčí Jan Rybanský na místě uvedl, že muž napadl u čerpací stanice nožem motorkáře a způsobil mu zranění v oblasti krku. Útočník byl za pomoci svědka a policistů na místě zadržen.

„Policisté prověřováním případu zjistili, že tento muž ještě před zadržením verbálně napadl celkem čtyři osoby a páté způsobil také drobné zranění na ruce," doplnil Rybanský.

K celému případu zároveň sdělili, že zadržený muž je z uvedené lokality a pod vlivem alkoholu. Zároveň vyloučili, že by cokoliv nasvědčovalo terorismu.

Jaký byl motiv, policisté nyní zjišťují.