Událost přijali středočeští hasiči krátce po půl čtvrté odpoledne. K požáru vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanice Kladno, Chýně, Rudné u Prahy, Berouna, Prahy Petřin a dobrovolní z Hostivice, Drahelčic, Hostouně a Úhonic.

Po příjezdu hasičů na místo byl už požárem zasažen dřevěný přístavek se dvěma osobními automobily a plameny přeskočily na rodinný dům, na kterém hořela střecha. „Všechny osoby, které se na místě vyskytovaly, byly v bezpečí venku a nikdo nebyl zraněn. Velitel zásahu nechal na zdolání požáru nasadit několik vodních proudů a požádal o posily v podobě jednotek z druhého poplachového stupně,“ sdělil mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

V ulici Bartoškova v Praze 4 hořel komerční objekt, nejspíš sklad.
Hasiči zasahovali při požáru v Bartoškově ulici. Z objektu zachránili dvě kočky

K požáru se sjelo celkem jedenáct cisternových automobilových stříkaček, jeden automobilový žebřík a několik velitelských a dalších vozidel. „Vzhledem k tomu, že zásah byl prováděn v dýchací technice, nechal si velitel přivolat i protiplynový automobil se zásobními přístroji a lahvemi se stlačeným vzduchem. Žilinská dobrovolná jednotka byla dále přesunuta na zálohu přímo na centrální stanici do Kladna,“ popsal Holomčík.

V 16.19 hodin se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu a byla oznámena lokalizace. Hasiči dále rozebrali střechu a zlikvidovali drobná ohniska požáru. Krátce před sedmnáctou hodinou ukončila zásah pražská jednotka a odjela na základnu. V 17.30 hodin prohlédli hasiči požářiště termokamerou. „Vše bylo v pořádku, a tak velitel zásahu ukončil druhý poplachový stupeň a nařídil zasahujícím jednotkám balení materiálu a postupný odjezd. V 18.01 hodin přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje hlášení o likvidaci požáru,“ upřesnil mluvčí. Poté byl objekt předán majitelům.

Dohled v místě požáru zajistí do pondělní půlnoci hasiči z Chýně. V ranních hodinách je vystřídají místní strážníci. „V úterý 2. dubna dopoledne bude pokračovat vyšetřování a zjišťování příčiny vzniku požáru za účasti expertní skupiny Technického ústavu požární ochrany Praha a kriminální policie. Výše škod na objektu a zaparkovaných vozidlech byla stanovena na deset a půl milionu korun,“ uzavřel mluvčí Ladislav Holomčík.