Na případ upozornil server iRozhlas.cz. Se zfalšovaným vysokoškolským diplomem se žena prokázala při výběrovém řízení. Předkládala údajně kopii magisterského diplomu z Univerzity Karlovy, ale později se ukázalo, že šlo o padělek. Vysokoškolské vzdělání nikdy neabsolvovala.

Od roku 2007 pracovala jako učitelka na ZŠ Bítovská a později se roku 2012 stala ředitelkou základní školy v Libčicích nad Vltavou, kterou vedla osm let. Poté, co vyplavala pravda o zfalšovaném diplomu na povrch, ředitelka rezignovala.

Vysoká škola, promoce, ilustrační foto.
Osm let byla ředitelkou základní školy. K získání pozice zfalšovala svůj diplom

Podle webu iRozhlas žalobce Petr Podroužek dříve požadoval pro bývalou ředitelku přísnější trest. A to jak vyšší podmínku, tak i finanční náhradu základní škole v Libčicích v plné výši. Okresní soud Praha - západ to ale v listopadu loňského roku zamítl a přístup státního zastupitelství označil za zjednodušující s odkazem na občanskoprávní spor.

Soud uznal bývalou ředitelku vinnou nejen za padělání veřejné listiny, ale také za podvod. Žena postavila své tvrzení u soudu na tom, že nevěděla, že se jedná o padělek a měla prý celou dobu za to, že diplom vlastí oprávněně. Podle slov její právničky by se žena diplomem nikdy neprokazovala, kdyby věděla, že se jedná o padělek.