Vše se mělo stát v minulém týdnu, když na dívčích toaletách byla odhalena nainstalovaná kamera. Vedení koleje událost vyhodnotilo jako bezpečnostní incident a o všem byl informován rektorát Univerzity Karlovy i Ředitelství kolejí a menz UK.

Studenti z příslušného patra byli vyzváni o součinnost. Zanedlouho bylo potvrzeno podezření jak studentů, tak i personálu, na studenta ze zahraničí, konkrétně z Japonska.

To potvrdila Deníku i vedoucí koleje Jitka Jánošová. „Student se přiznal k instalaci kamery. Byla na WC krátkou dobu, paměťovou kartu zadržela Policie ČR. Studentovi jsme okamžitě vypověděli ubytovací smlouvu pro hrubé porušení mravů," sdělila.

Podle policejního mluvčího Richarda Hrdiny policie věc řeší jako přestupek proti občanskému soužití. „Věc byla předána příslušnému správnímu orgánu k prošetření," doplnil Hrdina pro Deník.

O činu byla informována i studentova domovská škola v Tokyu a Japonské velvyslanectví.

„Incident je pro nás velmi nepříjemný, rozumíme pocitům strachu a ohrožení ubytovaných studentů. Doufám, že rychlé, radikální vyřešení celé věci uklidní Vaší mysl a atmosféru na koleji," uzavřela Jánošová ve svém vyjádření pro ubytované studenty.