Rodák z Liberce začínal kariéru právě u Bílých Tygrů, do mužského hokeje ale poprvé nakoukl ve druhé lize, kterou si zahraje i nyní. V sezoně 2009/10 odehrál jedenáct utkání v Roudnici nad Labem. V dalším ročníku už přišla první zkušenost s extraligou i první ligou a nadcházející roky strávil Niko z větší části v Benátkách nad Jizerou.

V naší druhé nejvyšší soutěži si potom někdejší mládežnický reprezentant zahrál ještě za Prostějov, Třebíč, Vrchlabí, Jihlavu a naposledy Kolín. Jediným zahraničním zápisem bylo pro Nika šest zápasů ve slovenském Trenčíně.

Už z tohoto výčtu je ovšem jasné, že Letňany získávají dalšího velmi zkušeného hráče do svých řad. Niko má na svém kontě vedle dvou extraligových startů přes čtyři stovky utkání v první lize a více než sedmdesát zápasů ve druhé lize. V uplynulém ročníku odehrál za kolínské kozly 28 zápasů a bodoval devětkrát.

Další body bude přidávat už ve druhé lize, kde by měl tvořit kostru nově se tvořícího letňanského mužstva. Z loňského týmu potvrdili svoje setrvání u Letců pouze Dominik Arnošt, Jiří Uhlík, Lukáš Vacín, Kryštof Hrala, Štěpán Turek a Lukáš Chalupa.

A vše nasvědčuje tomu, že vedení bude chtít vybudovat hodně zkušený výběr. Vedle mladých gólmanů Josefa Němečka s Vojtěchem Nečasem a útočníka Tomáše Pšeničky přišli totiž samí ostřílení hráči.

Vedle Nika bude v obraně působit například ještě Jiří Drtina, v útoku by pak měli řádit Jakub Sklenář a Pavel Mrňa. Vyplatí se Letňanům sázka na zkušenost a dokáže pražský celek navázat na úspěšnou minulou sezonu?