V úvodu druhé části ale snížil Drtina a dal tak vzpomenout na zápas v základní části, kdy Prostějov dokázal v Edenu i za stavu 3:0 skóre otočit a vyhrát. Tím spíše, když se 11 minut před koncem prosadil Venkrbec a rázem to bylo o gól. Rozhodla 54. minuta, v níž se během 26 vteřin prosadili Jiránek s Markovičem a za stavu 5:2 už bylo rozhodnuto. Druhé utkání se hraje v Edenu v úterý 1. března od 18 hodin.

Ohlasy trenérů

Milan Razým (HC Slavia Praha): „Vstup do utkání byl z naší strany skvělý a nakonec vyústil v naše tříbrankové vedení. Mohli jsme přidat i další branku, což se bohužel nestalo. První třetinu jsme byli jasně lepší, ale bohužel jsme inkasovali hned na začátku druhé periody v oslabení. Prostějov se tím pádem dostal do zápasu a zbytek utkání byl vyrovnaný. Bohužel jsme nevyužili ani jednu přesilovou hru na rozdíl od soupeře, který dal z přesilovek obě své branky. Ve třetí třetině jsme se potom báli o výsledek, ale naštěstí se nám podařilo dát čtvrtý a pátý gól. Za vítězství jsme rádi, ale zápas nám ukázal, na čem musíme zapracovat. Potřebujeme především zlepšit přesilové hry a vyvarovat se zbytečných faulů."

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov): „Slavia vstoupila do utkání suverénněji než my. V první třetině jsme jí špatnou hrou umožnili vstřelit tři branky, což podle mě rozhodlo celý zápas. Máme na úterý hodně věcí, na kterých musíme zapracovat."

Slavia Praha - Jestřábi Prostějov 5:2

Branky a nahrávky: 5. Kašpařík (Růžička), 9. Mikulík (Hruška, Pavlin), 10. Markovič (Vas, Robinson), 54. Jiránek (Čermák, Knot), 54. Markovič (Robinson, Vas) - 21. Drtina (Luňák, Venkrbec), 49. Venkrbec (Drtina, Cetkovský). Rozhodčí: Zubzanda, Pražák - Kreuzer, Špringl ml. Vyloučení: 10:8, navíc Pavlin (SLA) a Volek (PRO) 10 min. OT. Využití: 0:2. Diváci: 2473. Třetiny: 3:0, 0:1, 2:1.

HC Slavia Praha: Hylák - Krstev, Knot, M. Hruška, Pavlin, Hraško, Růžička - Mikulík, Šafránek, D. Hruška - Robinson, Vas, Markovič - Jiránek, Tuominen, Čermák - Bahenský, Kašpařík, Ondráček.

Čtěte také: Do boje! Slávisté začínají bitvy play off. S prostějovskými Jestřáby