Pražský extraligový klub tak získal důležitou posilu do obrany. "Jsme moc rádi, že se nám podařilo získat do Sparty dalšího pravidelného reprezentanta. Michal Moravčík je v nejlepším hokejovém věku, na extraligu je to jednoznačně nadstandardní obránce. Má vynikající fyzické parametry a dobré zkušenosti ze zahraniční soutěže," má jasno sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

Nová posila už se na novou výzvu těší. „Jednání bylo velmi rychlé a korektní. Jsem rád, žejsme se dohodli, navíc když si můžu zahrát Ligu mistrů i Spengler Cup, na které se vážně těším,“ přiznává po podpisu smlouvy šestadvacetiletý zadák.

Moravčík si kromě extraligy vyzkoušel také zámořskou AHL. Do Montrealu putoval po mistrovství světa v roce 2018, kde zažil reprezentační premiéru pod současným sparťanským trenérem Josefem Jandačem.

"V Tampere jsme se nedohodli, protože už by to bylo náročnější kvůli daním. Ve druhém roce to mají cizinci složitější, takže jsme čekali na jiné zahraničí, ale nic zajímavého nepřišlo. Sparta byla velice rychlá a dohodli jsme se. V pondělí jsem začal trénovat po třítýdenním volnu, které jsem dost potřeboval fyzicky i psychicky. Začal jsem trénovat a nějak jsme se bavili s Tomášem Hamarou, že bych se měl připojit na první led. Do té doby se budu připravovat individuálně v Plzni," dodává.

Michal Moravčík je šestou posilou hokejové Sparty. Do klubu po sezoně přišli útočníci FilipChlapík, David Kaše, Erik Thorell, Zdeněk Doležal a obránce Ondřej Mikliš.