Pro Slovan návrat na domácí led nezačal dobře, těsně před úvodním buly vypadl na stadionu proud, výpadek posunul začátek zápasu o hodinu a čtvrt!

I přes velké zdržení se hrál pohledný hokej s šancemi na obou stranách, diváci však na úvodní branku čekali až do závěrečného dějství. Hned v 8. minutě spálil obrovskou šanci domácí Smolka, hosté odpověděli v 15. minutě tyčkou Kopty. Ta Slovan zachránila i ve druhé třetině, kdy ji orazítkoval exústecký Doležal. Obrovské příležitosti zahodili jak Markulinec, tak Melka, na druhé straně nechal Růžičku vyniknout Šafránek, Doležal trefil před odkrytou brankou jen boční síť. Otevřít skóre mohl také Kousal, kterého skvěle našel Gengel, jenže puk mu uskočil.

Ve třetí třetině zamířil hned v úvodu o milimetry nad Roubík, a tak trestala Slavia, která využila přesilovou hru. Vedení hostů navýšil další exústecký hráč, Zdeněk Kubica, který devět minut před koncem využil přečíslení tří na dva. Krátce na to se ale domácím naskytla přesilová hra pěti proti třem a krásnou akci na jeden dotek zakončil pohotově Melka.

Slovan se v závěru hnal za vyrovnáním, jenže opět Melka mířil o pár centimetrů vedle, Ústí nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Domácí tak ztratili další body, naopak Pražané mohou odjíždět spokojení.

"Chtěli jsme hrát dobře odzadu a po návratu na domácí led jsme chtěli bodovat. Bohužel jsme po dvou individuálních chybách dostali dvě branky, po korekci Melky už jsme vyrovnat nedokázali," hodnotil utkání trenér domácích hokejistů Miroslav Mach. "Výkon některých hráčů byl dnes opravdu hodně bojácný, my se na ten zápas budeme muset podívat ještě jednou na videu a vyvodit z toho důsledky, protože takhle to dál nejde. Výpadek proudu byl nepříjemný, ale hráči jsou profesionálové a musí se s tím srovnat," dodal.

HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM - HC SLAVIA PRAHA 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 54. Melka (Roubík, Husák) – 43. Šafránek (M. Kadlec, Šagát), 52. Kubica (J. Drtina, Šagát)
Rozhodčí: Grech, Valenta – Doležal, Belko
Diváci: 1 278

HC Slovan Ústí nad Labem: J. Růžička (Volke) – Husák, Bernad, Vl. Brož, Macek, Vaněk, M. Zdvořáček – Melka, Roubík (A), Smolka – D. Merta, Vrdlovec (C), Severa – Gengel (A), Dufek, P. Kousal – Mical, L. Volf, Markulinec.