Slávisté se chtěli oklepat po pondělním výprasku a s mírně favorizovaným Vsetínem sehráli více než vyrovnanou partii. Tlačili, dvě třetiny byli aktivnější, ale z tlaku dokázali vytěžit pouze gól Žejdla. Jejich aktivita si zasloužila více než jednu branku, což je nakonec stálo body.

Krátce po startu třetí části totiž srovnal vsetínský Berger a vzápětí přidal vítěznou trefu Smetana.

Hokejisté Slavie v předehrávce 29. kola Chance ligy doma zkolabovali a Litoměřicím podlehli 1:6.
Domácí kolaps. Slavia v Edenu dostala šest gólů od Litoměřic

"První třetina byla 0:0, ale myslím si, že jsme měli dobrý vstup do utkání. Připravovali jsme se na to a kluci to předvedli na tom ledě. Ve druhé třetině jsme využili přesilovku, bylo to se štěstím, ale vedli jsme po dvou třetinách 1:0. Ve třetí třetině 4 na 4, tam hráč projel po naší chybě. Tři tam byli u jednoho hráče, ten nás tam projel a dal gól a ten nás ne úplně dostal do kolen, ale bylo to 1:1. Tři minuty potom se dostali k nám do třetiny, puk se dostal na obránce a ten tam měl spoustu času, měli jsme tam chytat tu střelu, ale dal tam šibenici a bohužel gólman asi nic neviděl. Když jsme měli vytvořit nějaký tlak a na konci s tím ještě něco udělat, tak uděláme vlastně tři stupidní fauly a připravíme se o tu možnost s tím ještě něco udělat. Takže vůbec se mi to nehodnotí dobře, protože jsme prohráli," nešetřil kritikou slávistický trenér Jiří Veber.

Slavia - Vsetín 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Branky: 21. Žejdl (Machač, Krejčí) - 42. Berger (Hořanský), 45. Smetana (Rob, Pšurný). Rozhodčí: Rozhodčí: Wagner, Svoboda – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení 6:5. Využití 1:0. Diváků: 812.

Slavia: Málek - Veber, Krejčí, Havel, Duda, Hovorka, Hejda, Zelingr – Žejdl, Knotek, Machač – Bílek, Vlček, Kern – Šteiner, Pšenička, Brož – Slavíček, Havrda, Doležal.

Kompletní výsledky a aktuální tabulka zde.