Slávistům perfektně vyšly vstupy do každé ze tří třetin. Na začátku té první otevřel skóre Polák, pár vteřin po startu prostřední se prosadil kapitán Knotek a když začala třetí, netrvalo to dlouho a na tříbrankový rozdíl upravoval Beran.

Pro hosty to byla hodně studená sprcha, zápas dohrávali nervózně a v poslední minutě dokonce dostala jejich střídačka dvojitý dvouminutový trest.

Chance liga, 39. kolo: Slavia - Kolín 4:1.
Konečně výhra doma! Hokejisté Slavie udolali Kolín

"Díky zodpovědnosti a výbornému výkonu gólmana jsme pokryli předbrankový prostor. Dostalo se nám tam spoustu kotoučů, které jsme ale uhráli my a Vsetín jsme tak nepustili k dorážkám. Rozhodlo druhá třetina. V té jsme sice prohrávali souboje, byli jsme ale odolní a obětaví pro tým. To nás celkově přivedlo ke všem čtyřem výhrám po sobě. Poslední perioda už od nás byla nejlepší. Hráli jsme jednoduše s pukem, pomohl nám třetí gól a následné ubráněné oslabení. Po něm jsme už utkání kontrolovali," pochvaloval si kouč Slavie Aleš Totter.

Kromě výhry ho potěšila i nula vzadu. "Jsem rád za první nulu v sezóně, Paavo Hölsä si ji zasloužil. Pracuje dobře každý den v tréninku, dneska dostal šanci a využil ji. Zároveň nám začali fungovat lídři. Když je slyšíte v kabině nebo na střídačce, jak usměrňují tým, tak to jako trenér chcete. Je to týmová práce a výsledky jsou jejím odrazem. Nikdo se ale nesmí uspokojit. Do kalendářního roku jsme vstoupili čtyřmi prohrami, teď přišly čtyři výhry a my v nich musíme pokračovat dál. Soutěž je vyrovnaná, každým kolem se mění. Čeká nás posledních jedenáct zápasů. Věřím, že pokud budeme pokračovat stejně, tak body budou přibývat," dodal.

Sparťanský obránce David Němeček.
Pauza byla dlouhá, šlo o těžkou zkoušku, říkal po šlágru obránce Němeček

Slavia - Vsetín 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 3. Polák (Guman), 21. Knotek (Brož), 43. Beran (Guman, Polák). Rozhodčí: Jechoutek, Svoboda – Kokrment, Teršíp. Vyloučení 1:4. Bez využití. Diváků: 1386.

Slavia: Hölsä – Žovinec, Klikorka, Hrdinka, Holý, Kajínek, Kremláček, Stejskal – Beran, Polák, Guman – Průžek, Knotek, Brož – Všetečka, Slavík, Kulda – Havrda, Kucharčík, Strnad.

Ve středu jedou slávisté na led devátého Přerova a v sobotu pak na domácím ledě přivítají vedoucí Porubu. Budou z toho další cenné body?

Zdroj: hokej.cz