Národní tým by teď mohl doplnit obránce Nashvillu Marek Židlický. Jenže Predátoři mají na soupisce ještě jednu českou hvězdu, gólmana Tomáše Vokouna.

O něj však český kouč nemá zájem. Je snad horší než všichni tři nominovaní extraligoví brankáři – Čechmánek, Svoboda nebo Pinc? Tomu přece nikdo nevěří. Proč tedy? „Na post prvního brankáře dlouhodobě připravujeme Čechmánka a nebylo by dobré na tom nyní něco měnit,“ vysvětluje kouč.

A český kapitán David Výborný k tomu dodává: „Bylo by zbytečné, aby tady Voky (Vokoun) jen seděl nebo byly nějaké tlaky, kdo bude jednička. Mužstvo by spíš znervóznělo.“ Jeho slova potvrzuje například i děkan Fakulty tělesné výchovy a sportu Václav Bunc: „Kolektivní sport je citlivou záležitostí, vzájemné vztahy mohou soudržnost týmu narušit.“

Ale co když se Čechmánek zraní? Nebudou si potom trenéři sypat popel na hlavu?

Hadamczik tak neuvažuje, v záloze má raději další extraligovou osobnost. „Pokud přijde zranění nebo nemoc, vidím jako možnou alternativu Sparťana Tomáše Dubu.“

Přitom ještě nedávno o zámořských krajáncích tvrdil: „Chceme každého českého hráče, který už nebude ve hře o play off a který bude zdravý.“ Jak je to tedy?