V závěru základní části porazili Pražané v důležitých utkáních Litvínov a Liberec. Nyní předvedli další úspěšné představení v pravý čas. „Opět jsme ukázali, že pod tlakem umíme hrát. Asi nám takové zápasy sedí,“ prohlásil útočník Richard Jarůšek.

Hrozbu předčasného konce sezony tak Sparta opět odvrátila. „Hráli jsme už několik takových utkání, všechno, nebo nic, a kluci je zvládají, což je super. Jsem spokojený s výkonem týmu,“ pochválil své svěřence také trenér Uwe Krupp.

Hosté sice šli po čtvrthodině hry do vedení, do konce třetiny však vyrovnal Andrej Kudrna a dodal mužstvu psychickou pohodu. Druhá třetina patřila Spartě, která soupeře jasně přestřílela a na rozdíl od duelů v Ostravě dokázala šance proměňovat.

Lukáš Rousek dvakrát našel v ideální pozici spoluhráče. I ve třetím zápase tak nejmladší člen sestavy bodoval. „Asi jsem chytil formu, cítím se sebevědomě. Snad mi to vydrží,“ prohlásil mladík, jehož pasy využili Richard Jarůšek a Lukáš Klimek.

Na startu závěrečné části navíc zasadil čtvrtou ránu do vítkovického vazu Steven Delisle, který se vrátil do sestavy po sedmizápasové pauze. A jeho trefa byla vítězná. „Chtěl jsem jen nahodit puk na bránu, byli jsme v oslabení. Ale gól rozhodně beru,“ usmíval se kanadský obránce.

Vítkovice ještě utkání zdramatizovaly a hodně jim k tomu pomohla i Sparta. Nejprve se trefil Schleiss, poté brankář Matěj Machovský namazal soupeři na třetí gól, a zadělal tak na velké drama.

„Byl to náš klasický výpadek. Asi jsme si mysleli, že už je hotovo,“ nechápal Jarůšek.

Pár vteřin před koncem ještě trefili hosté tyč, Pražané nakonec přežili. Nápor na nervy to byl ale velký. „Málem to nevydržely trenky. Snad v hledišti někdo nezkolaboval,“glosoval s nadhledem dramatický závěr Jarůšek.

Sparta tedy první „mečbol“ Vítkovic odvrátila. Pokud nechce končit sezonu předčasně, musí zabrat i v dnešním pokračování série.

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 20. A. Kudrna (Blain, Pech), 25. Klimek (Kevin Klíma, Rousek), 30. Jarůšek (Rousek, Tomáš Dvořák), 41. Delisle (Klimek) - 16. Tybor (Trška, O. Roman), 45. Schleiss (Hrabal, Tybor), 54. Kucsera (Dej). Rozhodčí: Pražák, Jeřábek - J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 8133. Stav série: 1:2.

Další zápas: PSG Berani Zlín - BK Mladá Boleslav 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Fořt (Kubiš) - 21. Klepiš (Skalický, Vondrka), 45. Vondrka (Skalický). Rozhodčí: Pešina, Pavlovič - Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 4312. Stav série: 1:2.