„Přijeli jsme s cílem odvézt body, a to se nám povedlo. Zápas jsme dohrávali na čtyři obránce, ale jsme spokojení. Děkuji celému týmu za odmakané utkání, a to od prvního do posledního hráče,“ prohlásil asistent trenéra Jaroslav Nedvěd.

Spartě se podařilo vyhnout neduhům

Pokud někdo nesledoval přestupové dění na českém trhu bedlivě, možná mu chvíli trvalo seznámit se s novými sestavami obou týmů. Domácí naskočili do sezony s desítkou letních posil, Pražané se sedmičkou.

Po náročné přípravě se už hráči nemohli dočkat ostrého startu. Sparťanům se podařilo vyhnout neduhům, před kterými varoval trenér Kalous. Hlinka a spol. se zvládli vyvarovat zbytečným vyloučením a předvedli velice efektivní koncovku, narozdíl od včerejšího soupeře.

Pardubické chyby 

Hosté rozhodli o výhře v první polovině utkání. Všechny branky provázel nedůraz a individuální chyby ze strany Pardubic. Gólový účet otevřel Petr Kumstát. Toho našel osamoceného jeho kolega z formace Andrej Kudrna, který měl spoustu času na střelu, její dojetí a přesný pas na zkušeného kolegu.

U druhé trefy hostujícího týmu se pro změnu červenal brankář Ondřej Kacetl. Robert Říčka ho překonal od mantinelu velmi lacině.A do třetice sparťanská efektivita. Ve vlastním oslabení ujeli Uher s Černochem a druhý jmenovaný mazácky překonal gólmana.

Jeho trefa se nakonec ukázala jako vítězná. Dynamo se v závěrečné části přece jen rozjelo a ještě soupeři zatopilo. Dva góly v poslední desetiminutovce však nestačily, víc ze svého tlaku domácí nedokázali vytěžit.

Tři body na úvod

Premiéru v české extralize zvládl solidně finský brankář Sami Aittokallio. Devět minut před koncem zápasu přišel o čisté konto, ale jinak svůj tým několikrát podržel, především v závěrečném náporu domácích se musel ohánět.

Gól inkasoval až při hře pardubického týmu bez brankáře. Sparta v poslední půlminutce udržela těsné vedení a zahájila novou etapu vítězně. Extraligový kolotoč pokračuje v neděli. Pražané přivítají doma Jihlavu.