„Perfektní zápas, z obou stran to byl aktivní hokej,“ pochvaloval si navrátilec na slávistickou střídačku po utkání.

Jeho staronoví svěřenci rychle vedli o dva góly, když se prosadili Kružík s Doležalem, hosté ale dokázali ještě do přestávky snížit, stejně jako dokázali odpovědět na další Doležalovu trefu.

Důležitý moment přišel hned po pár vteřin třetí části, kdy se od modré nenápadně napřáhl kapitán Novák a puk proletěl až do havířovské sítě.

To slávistům nalilo čerstvou krev do žil, ovšem žádné další šance nedokázali proměnit a soupeř v závěru hodně kousal. Cenné vítězství už ale domácí uhájili.

„Třetí třetina byla z naší strany parádní. Měli jsme spoustu příležitostí a mohli jsme zápas rozhodnout. Ty jsme neproměnili a soupeř nás dostal pod tlak, zkusil přesilovku a powerplay, kterou kluci parádně ubránili,“ pokračoval Říha.

Jeho znovuangažování do Edenu bylo rychlé. „Vybrali jsme trenéra, který dobře zná naše prostředí a o kterém víme, jak pracuje. Slavii sledoval i v průběhu sezonya když jsme ho oslovili, tak o působení ve Slavii projevil zájem,“ vysvětluje Jiří Veber.

Dohoda zatím platí do konce této sezony. „„To ale neznamená, že u nás nezůstane i po sezoně, máme o něj zájem a jsme domluveni, že o tom budeme dále jednat,“ doplnil Veber.

Slavii nyní čeká dvojzápas se Vsetínem. Ve středu venku a v sobotu doma.

Chance liga, pondělní dohrávky

Slavia Praha – AZ Havířov 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Góly: 11. Kružík, 12. Doležal (Pšenička), 23. Doležal (Ondráček, Barák), 41. Novák (Vampola) – 18. Maruna (Bambula, Prokeš), 40. Prokeš (Bořuta, Bambula). Rozhodčí: Dědek, Kašík – Kráľ, Zídek. Vyloučení 3:1. Využití 0:1. V oslabení 1:0. Slavia: Michajlov – Jeřábek, Novák, Barák, Buchta, Sedlák, Veber, Duda – Kafka, Vampola, Šmerha – Bednář, Pšenička, Všetečka – Ondráček, Vlček, Kružík – Tomica, Šteiner, Doležal.

Další výsledky:
Vrchlabí – Frýdek-Místek 9:0
Litoměřice – Kadaň 7:1
Třebíč – Kolín 5:0