Ve 12. minutě prohrávat 0:3? I s tím si Pardubice v současném nastavení poradily. A poprvé v tomto extraligovém ročníku zdolaly druhou Spartu.

Úvod zápasu ovšem patřil Pražanům. V 6. minutě se poprvé na konci sparťanské přesilovky prosadil Michal Řepík. Hosté pak často kombinovali v útočném pásmu, na 2:0 z pohledu Sparty zvýšil Lukáš Rousek. A po akci Vladimíra Sobotky pak u tyčky dorážel volný Řepík.

První gól pardubického týmu připravil sparťanský gólman Matěj Machovský, po jehož chybné rozehrávce se puk odrazil do sítě od bruslí spoluhráče. Pardubičtí pak obrat dokončili ve druhé třetině.

Ve 33. minutě Dynamo využilo přesilovku, když Patrik Poulíček tečoval pokus Pauloviče. Slovenský forvard Matej Paulovič pak sám vyjel od mantinelu a přesnou trefou vyrovnal. Po pardubické akci a Mikušově přihrávce zakončil Anthony Camara. Tři pardubické góly padly během 129 sekund!

Sparta vyrovnala ve 44. minutě, kdy za pardubického brankáře prošel puk po dorážce Davida Němečka. Obránce Jakub Nakládal vymetal puk z brankové čáry marně, gól posvětil videorozhodčí.

I přesto domácí hokejisté urvali všechny body. Čtyři minuty před koncem třetí třetiny našel Robert Kousal od mantielu volného Jana Mandáta, jenž prostřelil gólmana Jakuba Neužila. Sparta tak teprve podruhé během prosince, kdy prohrála v Třinci (2:4), nedodovala. Na pražský celek se v neúplné tabulce bodově dotáhla Mladá Boleslav.

Pardubice – Sparta 5:4

Branky a nahrávky: 15. Mikuš, 33. Poulíček (Paulovič, Nakládal), 35. Paulovič, 35. Camara (Vála, Mikuš), 56. Mandát (Kousal) – 6. Řepík (Tomášek), 9. Rousek (Buchtele, Tomášek), 12. Řepík (Sobotka), 44. Němeček (Sobotka). Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Třetiny: 1:3, 3:0, 1:1.
HC Dynamo Pardubice: Kantor – Nakládal, Kolář, Hrádek, Mikuš, Zdráhal, Vála, Holland – Blümel, Poulíček, Paulovič – Camara, Kousal, Mandát – Machala, Roman, Svačina – Matýs, Rohlík, Kusý.
HC Sparta Praha: Machovský (35. Neužil) – M. Jandus, Němeček, Polášek, Košťálek, Kalina, Mikliš, Poizl – Řepík, Horák, Sobotka – Buchtele, Tomášek, Rousek – Šmerha, Pech, Říčka – Kudrna, Sukeľ, Dvořáček.