Hokejisté Slavie v úterý zvítězili v rozhodujícím pátém utkání předkola play off extraligy nad Karlovými Vary 3:1. Sérii vyhráli 3:2 a jejich dalším soupeřem ve vyřazovacích bojích bude Liberec.

Ostatní dvojice tvoří Třinec - Litvínov, České Budějovice - Vítkovice a Zlín - Pardubice.

Slavia - Karlovy Vary 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Klíčové utkání bylo od počátku velkou bitvou plnou nasazení, urputného boje a osobních soubojů. Slávisté měli slibné příležitosti zásluhou Endála a Svobody, kteří ztroskotali na brankáři Mensatorovi. Na druhé straně mohl opakovanou ranou pálit do prázdné branky Klíma, neboť její strážce Kopřiva zareagoval na jeho první střelu, kotouč mu ovšem sklouzl z čepele.

V 13. minutě měli Pražané první přesilovku zápasu - po Zaťovičově faulu vysokou holí dokonce čtyřminutovou - a už se zdálo, že ji dokázali během druhé poloviny trestu využít. Kadlec sice rozvlnil přesnou ranou od modré čáry síť a následně slavil se spoluhráči, ale krátce před jeho nápřahem se za obličej chytil Pech a jeden z hlavních sudích faul viděl. Nejenže tedy bylo vedení Slavie odvoláno, ale Tomica musel navíc na trestnou lavici.

Pár vteřin před první přestávkou se ještě natahoval po nahození od modré čáry Třetina, svou tečí ale poslal kotouč nad branku.

Zajímavý hokej se hrál i ve druhé třetině, ale čím dál nebezpečnější v ní byli slávisté. Nejprve ve 25. minutě zkusil štěstí Jelínek, Mensator se štěstím kryl. O chvilku později se hrálo čtyři na čtyři, Sklenář vybojoval v rohu kluziště puk, našel najíždějícího Žižku a ten střelou mezi betony s velkým štěstím překonal Mensatora.

Ve 33. minutě se dostal po chybě hráčů Energie do šance Tomica, v cestě za navýšením skóre mu ovšem stál pozorný Mensator. Hra se vzápětí přesunula na opačný konec kluziště, kde Sailer nabil Tomáši Rohanovi, jenž těsně minul. O pár chvil později přišla početní výhoda Karlových Varů, ale hosté v ní chybovali, proti osamocenému Gřegořkovi se řítili Žižka se Sklenářem a zopakovali si úspěšnou spolupráci při první brance.

Dvoubrankový náskok Slavie přinesl v úvodu třetího dějství obrovskou snahu Západočechů o snížení a chvílemi, kdy se hrálo pouze v obranném pásmu Slavie, to vypadalo, že domácí hrají v oslabení. Kopřiva však nadále držel čisté konto. Naopak ve 49. minutě měl na holi postupové razítko Svoboda, jenže z výborné střelecké pozice minul branku.

Slávisté nadále kontrolovali vývoj duelu, a když v končící 57. minutě zvýšil Krenželok parádní individuální akcí na 3:0, bylo jasné, kdo si zahraje čtvrtfinále. Nic na tom nezměnila ani téměř tříminutová power play hostů, kteří potěšili své fanoušky alespoň čestným zásahem kapitána Skuhravého.

Branky a nahrávky:
27. Žižka (Sklenář), 38. Žižka (Sklenář, P. Jelínek), 57. Krenželok - 59. Skuhravý. Rozhodčí: Šindler, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7394. Konečný stav série: 3:2.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Vašíček, Roth, Krejčík, Kolařík, Žižka - Micka, P. Jelínek, Sklenář - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Krenželok, Endál, Vondrka - Pospíšil, Jaškin. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, M. Rohan, Prošek, Trefný - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Sailer, Pech, Zaťovič - Dej, Melenovský, Skladaný - Zucker, T. Klíma, T. Rohan. Trenéři: Baďouček a Pešout.