„Ve své vizi i požadavcích jsem byl od počátku naprosto transparentní i směrem k vedení Sparty, které jsem nastínil koncepci, jak ji chci dostat v tabulce zpět tam, kam patří," vysvětluje Václav Varaďa situaci, kdy vyjednával na svém instagramovém účtu.

Z plánovaného tříletého kontraktu nakonec sešlo, do konce příští sezony nakonec podepsal smlouvo Miloslav Hořava, pro kterého jde už o čtvrté angažmá ve Spartě. „Trenér musí spolurozhodovat se sportovním úsekem a majitelem o skladbě A-týmu, příchodech hráčů i jejich smlouvách. Je to týmová práce, ve které má mít trenér silné slovo. Jen tak může nést skutečně zodpovědnost za výsledky," nastiňuje Varaďa důvody, proč se nedohodl se Spartou.

Zahořklost Varaďa necítí

Vedení Sparty sice disponuje velmi lukrativním rozpočtem, ten ale v aktuální sezoně není schopný přetavit v kýžené výsledky. Sparta po jednadvaceti kolech nachází na nelichotivém jedenáctém místě. „Věřím, že kdyby se Sparta po této cestě vydala a pracovala jako jeden tým, dosáhli bychom spolu úspěchů," přemýšlí Varaďa.

Po konci na lavičce Třince tak Varaďa stále čeká na zajímavé angažmá, kde by si mohl prosadit svojí vizi hokeje. Co se ale týče situace okolo námluv se Spartou, necítí žádnou zahořklost. „Samozřejmě ale plně respektuji konečné rozhodnutí Sparty. Zároveň chci poděkovat všem za projevenou podporu. Moc si toho vážím," uzavřel.