Dlouhá doba bez ostrého zápasu se na obou mužstvech podepsala. Žádná hokejová hitparáda se na ledě nekonala. Pražané se dostali dvakrát do vedení, ale hosté náskok pokaždé vymazali a nakonec rozhodli v prodloužení krásnou individuální akcí Jiřího Ondruška, který si z domácích hráčů udělal doslova slalomové tyče.

Sparťanský výkon šel dolů 

„Opět jsme udělali spoustu chyb. Taktické u prvních dvou branek a individuální v prodloužení, kdy jsme nedohráli soupeře a ten vyřešil situaci parádně,“ stýskal si trenér František Výborný.

Sparťanský výkon šel od druhé třetiny dolů. Letos je tento neduh tak trochu klasikou. „Soupeř nás dotáhne a přestaneme předvádět svou hru. Pak to tlačíme do kopce a nejsme schopni překlopit zápasy na svou stranu,“ litoval útočník Michal Řepík, který v neděli přiletěl z Koreje a už včera byl nachystaný v dresu Sparty.

Děláme maximum 

„Necítil jsem se nijak špatně, určitě se na únavu nemůžu vymlouvat,“ prohlásil forvard. Hodně těžkou hlavu má z výkonů svého týmu kouč Výborný. Z dalšího zkratu byl značně rozladěný.

„Jsem zklamaný už asi měsíc a půl. Přitom děláme maximum. Teď jsme čtrnáct dní trénovali, ale zase přijdou individuální chyby. Nevím, co dělat. Mám těm hráčům uřezat hlavy?“ pravil Výborný. Výsledky Pražanů jsou jako na houpačce od začátku ročníku. Chvíli se jim daří, aby opět přišla špatná série. Psychika je evidentně velký problém.

Do konce základní části tři zápasy 

„Zažil jsem tu týmy, které se rvaly a zápasy žila celá stří-dačka. Proto jsem se i vrátil. Věděl jsem, že nehrajeme optimálně, ale věřil jsem, že si to sedne. Nevím, proč nejsou jako Žemličkové, Martincové nebo Šrekové. Kvalitní hráči tu přece jsou,“ nechápal lodivod Sparty.

Boj o play-off vrcholí, do konce základní části zbývají tři zápasy. Sparta má na desátém místě k dobru dva body na Chomutov, který potká v závěrečném kole. „Čeká nás týden pravdy. Ukáže se, jestli na to máme, nebo ne,“ dodal Výborný.