Výraznou měrou tomu pomohl forvard Marek Račuk, který přestoupil do Prahy ze Znojma a v šesti zápasech si připsal devět bodů. Naprázdno vyšel až o uplynulém víkendu v Budějovicích. „Hlavně jsme vyhrávali, to je pak hned lepší atmosféra,“ usmívá se produktivní útočník.

Marku, sezonu jste začal v rakouské lize v dresu Znojma. Jak se najednou upekl váš přestup do Slavie?

Jednali jsme delší dobu. S trenérem Razýmem jsme byli v kontaktu, ale chvíli trvalo, než jsem se rozhodl angažmá ve Znojmě přece jen ukončit.

Eden dříve nebyl úplně nejspolehlivější adresou, ale z nejhoršího se klub vyhrabal a zase hraje na špičce. Přivítalo vás příjemné prostředí?

Ano, úplně v pohodě. Věděl jsem, do čeho jdu a co mě bude čekat. V tom jsem vůbec žádný problém neviděl.

Potkal jste v kabině nějaké známé tváře?

V jednom týmu jsem hrál s Martinem Kadlecem a Martinem Šagátem, teď navíc přišel Honza Pohl, s nímž jsem hrál ve Znojmě.

 

Jaká je vůbec rakouská EBEL liga? V Čechách tolik na očích není.

Jde o úplně odlišný styl hokeje, než jakým se hraje v České republice. Je to hodně o bruslení, bojovnosti a týmy praktikují více agresivnější styl hokeje.

 

Asi vám to pomohlo. Hned po přestupu do Slavie jste se zařadil mezi opory a v sedmi zápasech nasbíral devět bodů.

Povedlo se to. (usmívá se) Hlavně jsme vyhrávali, takže si to dobře sedlo a hned byla lepší atmosféra. Trenér Razým mi říkal, že chce zlepšit ofenzivu a že doufá, že právě já tomu pomohu. Vychází to a já doufám, že to bude co nejdéle pokračovat.

Nedobírá si v kabině útočníky obránce Jiří Drtina, který vede klubovou produktivitu?

(směje se) Ne, vůbec ne, Drtič na statistiky zrovna příliš nekouká a je úplně v pohodě. Pro tým je jedině dobře, že mu to tam tak padá, ale na druhou stranu máme v týmu i hodně schopné útočníky.

 

V sešívaném dresu jste zatím odehrál sedm zápasů pět výher v řadě je ohraničeno prohrami ve Varech a Budějovicích. Jsou na tom tyto nejsilnější týmy lépe?

Třeba Kladno jsme doma ve velice kvalitním utkání porazili, ale jak v Karlových Varech, tak v Budějovicích se nám to vůbec nepovedlo. Byli jsme vylekaní, a neodehráli dobré zápasy.

 

Jakou úroveň má podle vás letošní první liga? Tabulka je hodně vyrovnaná.

Celkově se hokej vyrovnává. Všude. Ať už na mistrovství světa, v extralize nebo tady. Extraliga je samozřejmě oproti první lize o stupeň výš v taktice, v kvalitě hráčů, ale současný hokej je o maličkostech. Vyhraje ten, kdo udělá méně chyb. Rozhodují detaily.

 

Nastínil vám trenér plány Slavie pro tuto sezonu?

Jsou jasné. Chceme udělat semifinále, kde bychom narazili na někoho ze silné trojky České Budějovice, Karlovy Vary nebo Kladno. S nimi si to pak rozdáme a uvidíme. (usmívá se).