Holešovická hala se plnila pomalu a souboj o třetí místo, ve kterém se mezi sebou utkali poražení semifinalisté ČVUT a ČZU, tak neměl tolik diváků. Podstatné události se navíc odehrály pouze v první třetině. Mezi dvěma trefami Tomáše Babky z ČVUT uběhlo něco málo přes deset minut a i nadále měli technici navrch. Do konce první dvacetiminutovky se ale prosadil za ČZU Robet Sovík a zdramatizoval zápas. Útočníci na obou stranách už do konce utkání nedokázali rozvlnit brankové sítě a tak se ze třetího místa radovalo České vysoké učení technické.

Zatímco bitva o třetí místo se hrála před relativně tichou halou, finálový zápas už měl diváckou kulisu hodnou příležitosti. Zvláště příznivci VŠE se činili a bylo je hodně slyšet. Bílou barvou zářící kotel hnal s balónky, transparenty a hlavně hlasivkami své spolužáky o poznání hlasitěji než podobně početný tábor v červeném z Univerzity Karlovy. Na atmosféru si tak aktéři finále Hokejové bitvy rozhodně nemohli stěžovat.

Zatímco v hledišti měla převahu VŠE, na ledě si počínala lépe UK. Už po necelých třech minutách se ukázal jako pravý kapitán Roman Alexa, kterého ještě do konce první třetiny napodobil Matěj Hoffman. Stejný hráč otevřel skóre i ve druhé dvacetiminutovce. Tříbrankové vedení ale Univerzitě Karlově příliš dlouho nevydrželo, když za ekonomy zaznamenal čestný úspěch Jan Bláha. VŠE rozhodně nebyla bez šancí, ale skvělý Kocián v brance UK chytal jednu za druhou a jeho spoluhráči tak mohli přidat ještě dvě branky a radovat se z výhry 5:1 a stát se historicky prvními držiteli Poháru primátora.

Petr Vančura