Slavia sice přijela do Pardubic povzbuzená výhrou ve Vítkovicích, jenže na východě Čech totálně selhala a prohrála 0:8.

Obdobně jako Slavii se vedlo i Spartě, ta doma překvapivě nestačila na Litvínov, jemuž výhru 4:3 přisoudila trefa exsparťana Karla Pilaře.

Pardubice – Slavia 8:0 (3:0, 1:0, 4:0)

A je to. Dominik Hašek si užil první zápas bez obdržené branky. Navíc proti Vladimíru Růžičkovi. Však všichni vědí, jaké dohady provázely olympijskou nominaci…

„Čekal jsem, že se mě na tonovináři zeptají. Jsem rád, že to mám konečně za sebou. Ale s Růžou to vůbec nesouvisí,“ usmíval se po Dominik Hašek.

Na konci zápasu se v Pardubicích tleskalo ve stoje. Za lahodící jízdu to snad ani nemohlo být jinak. Eaton si v posledním domácím utkání před olympijskou pauzou lehoučce pohrál se Slavií.

Rozdíl byl markantní od prvních minut. Pardubice se vyžívaly v útočných manévrech. Vicemistr jen posmutněle sledoval strojově přesné kombinace Sýkorovy družiny. Výsledné skóre 8:0 plně odpovídá dění na hřišti. Slávisté pardon, tak to prostě bylo! Hokej hrály jen domácí.

Po první třetině prakticky nebylo co řešit. Na ledě existovalo pouze jedno mužstvo – to v bílých dresech. Účet za dvacet minut? 3:0. Střely na branku: 8:3. A kdyby nebylo nejproduktivnějšího muže extraligy Romana Červenky, Hašek by si nepřipsal ani jeden zákrok… Taková byla převaha Východčechů.

K radosti vyprodané ČEZ Areny i korunovaná krásnými góly. Nakonec se skóre zastavilo na čísle osm! Zoufalá Slavia měnila i gólmany, ale všechno marné. Pardubice včera nešlo zastavit.

„Základ vítězství byl položený už v první třetině, kterou jsme odehráli velmi dobře a převahu jsme vyjádřili i brankově. Samozřejmě jsme rádi, že Dominik dosáhl kýžené nuly,“ radoval se pardubický kouč Václav Sýkora.

Na Slavii bude dusno. Tohle nebyl vicemistr. „Katastrofální výkon,“ stroze uvedl asistent Jiří Čelanský.

Branky a nahrávky: 4. Semorád (Kousal), 13. Píša (Koukal, Starý), 20. Koukal (Kolář I, Jillson), 37. P. Sýkora (Pivko), 47. Koukal (Kolář I), 50. Somík (Jillson, Špirko), 58. Cetkovský, 59. Kolář I (Koukal). Rozhodčí: Hradil, Mikula – Čech, Poruba. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. Diváci: 10.194 (vyprodáno).

Pardubice: Hašek – Mitchell, Havíř, Jillson, MacKenzie, Píša, Kočí – Kolář I, Koukal, Starý – Pineault, Špirko, Somík – P. Sýkora, Cetkovský, Pivko – Zohorna, Kousal, Semorád. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.
Slavia: Slipčenko (50. Neruda) – Kadlec, Vašíček, Roth, Žižka, Campbell, Kolařík, Sloboda – Havel, Červenka, Tomica – Kůrka, Clarke, Vondrka – Svoboda, Imbeault, Doležal – Holec, V. Růžička ml., Sklenář. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Sparta – Litvínov 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)

Čtyři góly v přesilovkách udolaly hokejisty Spartu. Ve 49. kole domácí v Tesla Areně prohráli s Litvínovem 3:4. Sparťané vedli, prohrávali, srovnali a prohráli. Zvláště poslední gól, který nebyl ani střelou ani přihrávkou byl pikantí. A patřil Karlu Pilařovi. Hráči, který v nedávné době ještě na Spartě hrál.

Litvínov odjel s třemi body a přetahovaná o předkolo play off pokračuje. Hosté v utkání měli šanci hlavně při přesilových hrách, ale také chybovali – hráli v šesti. Kapitán Robert Reichel jen přijel ke střídačce a bezmocně rozhodil rukama. Gesto zmaru bylo čitelné, ale to nebyl konec utkání.

Pět vteřin chybělo do konce druhé třetiny a osa Vykoukal – Výborný a střelec Ton určily po čtyřiceti minutách jiný stav.

Sparta vedla 2:1.

Ale to pravé teprve přišlo.

45. minuta – Litvínov srovnává na 2:2 při přesilovce 5 na 4.

46. minuta a hosté využívají početní výhodu 5 na 3 – 2:3.

47. minuta a domácí Hanzlík vyrovnává na 3:3 při plném počtu hráčů na ledě.

Tři góly, tři minuty, tři různé situace.

Poslední slovo měl ale Pilař, čtvrtý gól Litvínova celkem a čtvrtý při přesilovce.

Branky a nahrávky: 4. Broš (Kratěna, Koreis), 40. Ton (D. Výborný, Vykoukal), 47. Jan Hanzlík (D. Výborný, Ton) – 38. Jenáček (Vopat), 45. Kubinčák (Lukeš), 46. Jenáček (Vopat, Kroupa), 54. Pilař (Kubinčák, Švarný). Rozhodčí: Hrubý, Husička – Guth, Rittich. Vyloučení: 9:5. Využití: 1:4. Diváci: 6418.

Sparta: Přikryl – Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, Vydarený – Koreis, Broš, Kratěna – Ton, D. Výborný, Ručinský – Látal, Langhammer, Podlešák – Hromas, Hrdel, Tůma. Trenéři: Volek a Holaň.
Litvínov: J. Hübl – Pilař, Švarný, Skuhrovec, Kroupa, Kubát, Pojkar, Šlégr – Kubinčák, V. Hübl, Lukeš – Jánský, Reichel, Trávníček – Saulietis, Vopat, Jenáček – Majdan, Gerhát, Dragoun. Trenéři: Kučera a Šlégr.