Ve sparťanské kabině nezůstal po loňské, hodně zpackané sezoně, kámen na kameni. Angažmá v Holešovicích ukončili Výborný, Kratěna, Macholda, O´Brien, Hromas, Bartánus, Gulaši, Smoleňák a Kůrka. Sportovní manažer Otto Sykora, který v průběhu léta nakonec odešel ke slovenskému reprezentačnímu týmu a svou funkci přenechal trenérovi Josefu Jandačovi pak do kádru přivedl obránce Jaroslava Kasíka, Michala Sersena, Angela Krsteva, Troye Milama a sedmičku útočníků – Ivana a Tomáš Rachůnkovi, Petr Tenkrát, Adam Lapšanský, Alex Foster, Mario Bližňák a Peter Jánský.

„Sparta je pro mne výzva. Chci hrát co nejlépe a co nejvíce pomoct týmu,“ vzkazuje fanouškům Jánský. A právě s ním jsme si po úvodním tréninku popovídali.

Dovolená za vámi…

No, byla výborná (smích).

Jak náročná je příprava pod Jandačem? Suchou část už máte za sebou.

Byla hodně náročná. Ale ostatně jako každá příprava. Dělali jsme hodně věcí, které jsem neznal a nikdy předtím nedělal. Bylo to něco nového, jinak šlo o klasickou přípravu.

A jaký máte program před sebou teď?

Většinou dvoufázové tréninky. Sám ještě nevím, co nás všechno čeká.

Stejně jako v minulé sezoně hraje Sparta Evropskou ligu. Loni si hráči stěžovali, že šli do sezony unavení, nehrozí něco podobného i nyní?

Určitě to může mít nějaký vliv. Ale já jsem Evropskou ligu ještě nehrál, takže nevím, je to pro mne nové. Na druhou stranu ale díky účasti si zahrajeme proti kvalitním soupeřům a to je dobře.

A v září váš čeká bonbonek v podobě utkání proti New York Rangers…

Na to se moc těším, takové utkání se nehraje každý den. Určitě to bude hezké pro nás i pro diváky.

Loňská sezona se Spartě příliš nepovedla. Necítíte s blížícím se začátkem té nové zvyšující se tlak, aby se něco podobného neopakovalo?

Tlak žádný necítím. Náš tým ale vypadá hodně dobře a věřím tomu, že dojdeme hodně daleko.

S čím jste do Sparty přestupoval? Je to pro vás výzva, po angažmá v Litvínově?

Určitě je to pro mne výzva. Očekávají se ode mne góly a já se budu snažit hrát dobře a co nejvíce pomoct týmu.

Měl jste i jiné nabídky než ze Sparty nebo jste měl o dalším působení jasno?

Bylo toho víc. Nabídky byly i z Ruska, ale nechtělo se mi dlouho čekat. Sparta měla velký zájem. Volal mi trenér Jandač, že by mne chtěl do týmu a to rozhodlo. Chtěl jsem jít tam, kde o mne bude jasný zájem.