Snažili se, bojovali, ale nakonec na soupeře nevyzráli. Hokejisté Sparty předvedli proti lídrovi tabulky z Třince dobrý výkon, ale o třech bodech pro hostující celek rozhodla jedna využitá přesilová hra. Poslepovaná sestava Pražanů tak nenavázala na páteční výhru ze Zlína.

Sparťané se opět nevyvarovali tradičního problému. První gól zápasu padl do jejich branky, navíc dost nešťastně. Roth nahodil z rohu před branku, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, přesto puk skončil v Machovského síti, kam se nešťastně odrazil od Dvořáka.

Domácí však dokázali rychle odpovědět. Nahození od Kudrny tečoval mimo Hrubcův dosah Buchtele. „Vyplynulo to ze hry. Špatně si nás rozebrali, Andy se pěkně odkryl a vypálil, já jen zvedl hůl a puk mě trefil. Trochu improvizace a štěstí, ale byli jsme za gól samozřejmě rádi,“ pravil úspěšný střelec. Bohužel pro Spartu nakonec jediný…

Po dvou brankách, které padli hned v prvních deseti minutách se na další trefu čekalo až téměř do závěru. Třinečtí nevyužili dvojnásobnou početní výhodu hru, Sparta pro změnu klasickou, avšak trvající čtyři minuty. „Kdybychom ji využili, mohl zápas vypadat jinak. Víme, na čem musíme zapracovat,“ řekl Buchtele.

Přesilovky rozhodly

Rozhodující moment se odehrál v 54. minutě, kdy si Dvořáček odpykával trest za hru vysokou holí. Hrňa našel perfektně přihrávkou přes celé pásmo Růžičku, který se ze své typické pozice na kruhu dělovkou nemýlil a zařídil Ocelářům rozhodující náskok. „Vývoj se tak obrátil na jejich stranu. V přesilových hrách se utkání lámalo. Při hře pět na pět totiž bylo vyrovnané,“ prohlásil sparťanský forvard.

Třinečtí pak ještě zásluhou Adamského trefy do prázdné branky určili konečné skóre zápasu. „Přestože jsme nevyhráli, na hru týmu jsem celkově pyšný. Tvrdě jsme bojovali, blokovali střely a dali do toho všechno. Tohle mužstvo má hodně charakteru a dneska jsme to dokázali,“ ocenil představení Sparty i přes prohru její trenér Uwe Krupp.

Pro Pražany byl zápas proti Třinci nadlouho posledním na domácí půdě. V O2 areně se kvůli pořádání florbalového šampionátu, parkurových závodů či reprezentační pauze představí až po Vánocích. Nedostatek domácích zápasů by jim však paradoxně mohl pomoci, venku totiž posbírali více bodů.

„Víme o tom, že jsme tady dlouho nevyhráli. Opravdu tak můžeme nyní považovat za výhodu, že nás čeká dlouhá série venku, i když každý má přece jen radši zápasy před vlastním publikem, které vás žene. I proto nás taky mrzí, že se nám tu nedaří. O to víc bodů nyní musíme přivézt zvenku,“ doplnil Buchtele.