Hokejový trenér Vladimír Růžička, který se letos rozloučil s reprezentací zlatem na mistrovství světa v Německu, povede Slavii do roku 2017. Informovaly o tom oficiální stránky hokejové Slavie.

Pražskému klubu se Růžička upsal na sedm let, a to jak na pozici hlavního kouče, tak i na generálního manažera a šéftrenéra mládeže. Růžičku už před rokem lákaly ruské kluby, ten se však rozhodl zůstat na střídačce červenobílých a nyní to potvrdil podpisem dlouholetého kontraktu.

„Vláďa je velký slávistický srdcař, pro kterého je hokej vším. Slavii dovedl ke dvěma mistrovským titulům, třem druhým místům, ve Slavii vybudoval tým, který odvádí dobré výsledky. Nejen jeho obrovské profesní zkušenosti, ale i jeho lidské vlastnosti nás vedly k tomu, že jsme s ním uzavřeli na české poměry tuto ojedinělou smlouvu,“ uvedl na oficiálním webu Slavie předseda představenstva Tomáš Rosen.

Po vítězném světovém šampionátu v Německu byl o sedmačtyřicetiletého českého trenéra velký zájem. Růžička však splnil, co řekl už na jaře, kdy s ním vedení Slavie začalo jednat o novém kontraktu. „Velice si vážíme toho, že se rozhodl svoji budoucnost spojit se Slavií na další dlouhé roky,“ dodal předseda představenstva.

Růžička si důvěry váží a už 19. července zahájí přípravu na ledě, „Letos jsme skončili na třetím místě, do nové sezony půjdeme s tím, že se chceme dostat co nejdál, nejlépe do finále,“ uvedl na oficiálních stránkách Slavie Růžička.

Momentálně se chce plně věnovat hokejové Slavii, ale návrat k reprezentaci v budoucnu nevyloučil. "Uvidíme za pár let, ale teď se chci plně soustředit pouze na Slavii,“ dodal.