"Agent mi po sezoně zavolal, že chtějí v Pardubicích ukončit spolupráci, takže jsme hledali, kdo by měl zájem. Sparta se hned ozvala, měla největší zájem, takže jsem už nechtěl čekat. Sparta je skvělý klub a navíc budu doma. V Praze máme dlouhodobé bydlení. Sparta je navíc dlouhodobě můj oblíbený tým ve fotbale, rád bych se na ni zašel podívat ještě do konce sezony. A zároveň mě fakt těší, že budu oblékat dres té hokejové," přiznal.

"Zápasy Pardubic se Spartou byly skvělé. Nejen u nás, ale i na Spartě, kde je menší hřiště. Sparta má kvalitní tým, což ukazovala celou sezonu. Zápasy jsou těžké a vyhrocené, mají prostě všechno. Jsem rád, že tu můžu být," dodal.

„O Tomášovi jsme mluvili už dříve. Chtěli jsme do týmu přivést ještě jednoho praváka, kvalitního bruslaře a produktivního hráče. Znám ho dlouho, je to pracovitý kluk, co vnese do týmu pohyb a zlepší naši přesilovku,“ přiblížil zákulisí transferu sportovní ředitel Sparty Tomáš Divíšek.

V minulé sezoně si Hyka připsal 51 kanadských bodů, 45 v základní části a 6 v play-off. „Jak se objevilo na trhu jeho jméno, nebylo na co čekat. Těší nás, že v konkurenci mnoha týmů dal přednost právě Spartě a mohli jsme uzavřít spolupráci na další tři sezony. Tomáš je vynikající hráč v produktivním věku,“ dodal Divíšek.