Po páteční prohře v Třinci pojmenoval útočník Miroslav Forman sparťanský problém číslo jedna koncovka. Střelecké trápení opět výrazně promluvilo i do včerejšího utkání. Především v první třetině byl pražský tým lepší, ale Libora Kašíka dokázal překonat jen jednou ze šestnácti střel. Šancí však měl na dalších pár gólů.

Potřebujeme, aby nám tam spadly nějaké šmudly

„Musíme se více tlačit do brány. Potřebujeme, aby nám tam spadly nějaké šmudly. Pak se rozjedeme a budeme hrát lepší hokej,“ řekl obránce Petr Zámorský, který ve Zlíně sehrál tři extraligové sezony a v roce 2014 zvedl nad hlavu mistrovský pohár.

Návrat na domácí led mu však příliš radosti nepřinesl. „Hrálo se mi dobře, ale žádný bodík jsme bohužel nevybojovali,“ smutnil. Trenéři Kalous s Nedvědem rázně zamíchali sestavou po nepřesvědčivém výkonu s Oceláři. V útočných formacích nezůstal kámen na kameni, výsledkem byly dva úspěšné zásahy. Soupeř se však trefil čtyřikrát, k čemuž přispěly zbytečné hrubky v defenzivě a nejistý Aittokallio v bráně.

Do třetí části se přitom šlo za vyrovnaného stavu. Jenže nejdříve sparťané inkasovali ve vlastní přesilovce a hned nato darovali početní výhodu Zlínu poté, co hráli v šesti. Domácí se opět prosadili a uzavřeli skóre střetnutí na konečných 4:2.

Hlinka a spol. tak padli potřetí v řadě. Tento týden je čeká hned trojice zápasů na domácím ledě, kde budou moci napravit poslední nevýrazné výsledky. „Někdy jsou horší části sezony, někdy lepší. Bylo hodně změn v kádru. Je třeba, abychom si více sedli. Máme kvalitní hráče, takže věřím, že se to obrátí,“ uzavřel Zámorský.