Velké drama přineslo první semifinále letního Tipsport cupu. Hokejisté Sparty v Tesla Aréně nakonec udolali Ústí nad Labem 5:4.

Duel plný zvratů však rozhodl až 22 vteřin před koncem šikovnou tečí domácí útočník Michal Broš.

„Nechtěli jsme, aby to došlo do takového konce. Nechtěli jsme soupeře podcenit. Ale asi to každý z nás tak nějak měl v podvědomí. Aspoň že jsme to šťastně dotáhli,“ poznamenal pro Deník po utkání centr Jaroslav Hlinka.

Přitom se zdálo, že po první třetině je o postupujícím do finále jasno. Holešovický tým si v první třetině vytvořil střeleckou převahu a díky nebývalé efektivitě svítil na ukazateli skóre po dvaceti minutách stav 4:0. Postupně se prosadili Langhammer, Hromas, Černošek a Ručinský.

„Po první části celý tým ztratil koncentraci a připustil takové drama,“ divil se výpadku i bývalý reprezentant Martin Ručinský.

Nebyl sám.

Kdo čekal, že zbytek zápasu se bude dohrávat jen z povinnosti, spletl se. Přestože domácí dál útočili, puk z branky lovil dvakrát Petr Přikryl. Sparťanského gólmana překonali Kloz a Klobouček.

A když favoritovi nestačilo ani varování, přišel v závěru třetí třetiny trest. Během dvou minut se pohodlný náskok rozplynul a díky slepeným brankám Pšurného a Mikulíka se schylovalo k prodloužení.

To však v samotném závěru odmítl zkušený forvard Broš. Soupeř Sparty vzejde ze středečního duelu Zlín – Jihlava.

Sparta – Ústí nad Labem 5:4 (4:0, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 12. Hromas (Gulaši), 13. D. Výborný (Ručinský, Vykoukal), 16. Černošek (D. Výborný, Ručinský), 20. Ručinský (D. Výborný, Hlinka), 60. Broš (Jan Hanzlík, Hrdel) – 32. Kloz (R. Pšurný), 38. Heřman (Šagát, Klobouček), 56. R. Pšurný (R. Kříž), 58. Mikulík (O. Kříž, Vobořil). Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. Diváci: 1000.

Sparta: Přikryl – Vykoukal (30. J. Mrázek), Černošek, Macholda (30. Vojta), Gulaši, Jan Hanzlík, S. Hudec – D. Výborný, Hlinka, Ručinský – Hrdel, Broš, Kratěna – Ton, Langhammer, Hromas – Látal, Tůma, Kafka. Trenéři: Hynek a F. Výborný.

Ústí nad Labem: Orct – Němeček, Pojkar, O. Kříž, Vobořil, Klobouček, Zeman, Novotný, Gýna – Hovorka, Pajič, Pazourek – Šagát, Mikulík, Heřman – Janků, Alinč, Dragoun – Kloz, P. Kříž, R. Pšurný. Trenéři: Rosol a Skrbek.