O všem podstatném rozhodla druhá třetina. Jestřábi se v ní dvakrát během necelých tří minut prosadili. Střelcem obou gólů byl David Dvořáček, který v neděli stihl vypomoci Spartě v extraligové dohrávce. Včera se mu povedlo srazit jejího velkého rivala v dresu moravského celku.

Domácí dostali velkou příležitost zlomit nepříznivé skóre. V závěru prostřední části přišla série prostějovských vyloučení a Slavia hrála více jak tři minuty v dvojnásobné převaze. Góly však nepřišly. „Potvrdilo se pravidlo, že pokud tým nepromění přesilovku pět na tři, nezaslouží si vyhrát,“ řekl s trpkým úsměvem asistent trenéra Jan Srdínko.

Ryzákova první trefa 

Právě v početních výhodách byla znát absence dvou klíčových beků Jiřího Drtiny a Jana Nováka. „Jsou to dva nejproduktivnější obránci, v přesilovkách jim to klape. Samozřejmě chyběli, bylo to znát,“ prohlásil další zadák Marek Ryzák, který byl jediným mužem, který prolomil střelecké trápení.

Nikoli však ze hry. Urostlý obránce se dral výborně před branku a byl faulovaný. Trestné střílení nekompromisně proměnil a připsal si premiérovou trefu za Slavii. „Jen jsem čekal na brankářův pohyb a pověsil jsem to nahoru. První gól za A-tým je super, viděla ho rodina. Chtěl bych ho věnovat tátovi,“ prohlásil Ryzák.

Žádná další radost domácích už však nepřišla. Prostějov si tak odvezl všechny tři body a dotáhl v prvoligové tabulce na sešívané na rozdíl jednoho bodu. „Je to zklamání. Přesilovky rozhodly, sehráli jsme je trestuhodně. Jeden gól z nájezdu je málo,“ shrnul dojmy Jan Srdínko.

close Tabulka ligy. Infografika. info Zdroj: Redakce zoom_in