Hrůzný začátek srazil Spartu velmi rychle na kolena. Hned v páté minutě vystihl kombinaci domácích Růžička a samostatný únik na Machovského mazácky proměnil. Hororová první třetina tím pro Pražany však ani zdaleka nekončila. Další špatná souhra vedla opět k úniku, tentokrát dva na jednoho. Po přihrávce Svobody se opět prosadil Růžička. „Naposledy jsem proti Spartě dal dva góly asi ještě ve Slavii. Je to prestižní zápas, ale tak to asi bere každý tým. Víme, že jsou kvalitní, i když se jim v poslední době tolik nedaří,“ prohlásil hrdina úvodních minut.

Šílená třetina

Sparta odpověděla velmi rychle, když Miroslav Forman s pomocí dvou šťastných odrazů zakončil svou individuální akci gólem. Radost domácích ze snížení však trvala jen pětadvacet vteřin. Defenziva domácího mužstva tentokrát příliš neuhlídala Marjamäkiho, který přes obránce zacílil přesně. „Začátek byl šílený. Po posledním zápase jsme si řekli, že tvrdou prací a poctivým výkonem můžeme slavit úspěchy, a pak začneme v takovém tempu,“ nechápal útočník Petr Vrána.

Se spoluhráči i trenérem Kruppem se na tomto shodl. „Chvíli nám trvalo, než jsme si zvykli na jejich tempo. Po dobrém výkonu proti Boleslavi jsme se vrátili ke špatným začátkům. Nejsme připravení zareagovat, když na nás tým vlétne, což jde na můj vrub. Hráče na to musíme lépe připravit,“ uvedl německý kouč Sparty.

Po přestávce přece jen přišel lepší výkon. Buchtele v oslabení vystihl přihrávku Janka a sám proti Petersovi se nemýlil. A v 45. minutě pak přišlo i vyrovnání z hole Kaliny. Domácí nadále tlačili, jenže počtvrté už kanadského gólmana v brance Pirátů překonat nedokázali, dvakrát jim v tom zabránila tyč.

Hokejový orgasmus

Celkem vypálili Vrána a jeho kumpáni pětačtyřicetkrát. „Někdy člověk potřebuje klid a štěstí. Trefili jsme tyčku, mně to ke konci vykopl pomalu nožem. Člověk tomu musí jít víc naproti, dát škaredý gól,“ prohlásil kapitán Sparty. Kapitola sama pro sebe je v posledních zápasech hra v početní výhodě. Pražanům totiž příliš výhod nepřináší. „Přesilovky jsou tragické. Rozhodují se v nich zápasy a z naší strany je to opravdu bída,“ povzdechl si Forman.

Pražané se i přes střeleckou nemohoucnost natahovali alespoň po remíze a šanci urvat případný bod navíc. Jenže deset sekund před koncem neudržel Machovský střelu Dudy a puk z brankové čáry zasunul do sítě pohotový Vantuch. „To je hokejový orgasmus, výstřik, a kdybych ještě přitvrdil, tak porno. Povedla se nám parádní loupež,“ zhodnotil květnatě, ale výstižně výhru svého celku Duda. Na druhé straně byly pocity samozřejmě horší. „Nejradši bych rozmlátil celou kabinu, ale to bohužel nepomůže. Musíme změnit hodně věcí,“ dodal smutně Forman.