Oba týmy měli start do ligy všelijaký, jen ne dobrý. Liberec naskočil na dobrou výsledkovou vlnu na přelomu roku, kdy se ve vyrovnané tabulce vyhoupl z předposledního místa do bojů o elitní šestku. Ta nakonec jen těsně neklapla, a tak Severočeši v předkole vyzvou pražský celek.

close Sparta vs Liberec. Infografika. info Zdroj: Redakce zoom_in

Psychika může jít nahoru 

„Liberec je pro Spartu už tradiční soupeř. Mají kvalitní mužstvo, v poslední době šli nahoru. Očekávám vyrovnané zápasy,“ prohlásil trenér František Výborný.

Tým z Holešovic udržel v závěrečném týdnu desítku před dotírajícími soupeři. Psychika, která trpěla celý rok, může jít nahoru. „Cítím z kluků odhodlání a pozitivní atmosféru. Na tréninku je cítit, že jsou najednou nastavení úplně jinak,“ liboval si sparťanský lodivod.

Osm nových hráčů 

Pražané mají za sebou hodně divokou základní část, ve které nedokázali ani jednou vyhrát více než tři zápasy v řadě. Před sezonou přišlo osm nových hráčů, stejný počet dorazil v jejím průběhu. Zatímco v létě do Holešovic mířily méně známé tváře, na podzim a v zimě přicházela hvězdná jména, která navíc mají sparťanskou minulost a srdíčko, což František Výborný kvituje.

„Vždy tu bylo nějaké jádro z ryzích sparťanů. Teď mi to trochu chybělo, ale po příchodu kluků, jako jsou Buchtele, Řepík nebo i Ďaloga, je týmový duch lepší. Věří si, vyzařují pozitivní atmosféru,“ podotkl kouč.

Na poslední kolo do Chomutova 

Právě Michal Řepík byl před dvěma lety na druhé straně barikády a s Libercem tehdy slavil titul. Série s Bílými Tygry pro něj bude speciální. „Celý rok byl dobrý, udělal se bodový rekord, vše klapalo. Byl to můj první titul mezi dospělými, rád na něj vzpomínám,“ zavzpomínal forvard.

Na poslední kolo do Chomutova stejně jako většina hlavních opor neodcestoval a užil si odpočinek doma na gauči. „Už jsem toho měl po všech přeletech a zápasech plné kecky. Program předkola je našlapaný, rád jsem si před ním odpočinul,“ řekl účastník olympijských her.

Předkolo startuje už dnes 

Určit favorita je před sérií těžké. S čím by sparťané ve středu večer rádi odjížděli do Prahy? „Takhle před startem bychom brali stav 1:1, ale říct si můžeme podle vývoje zápasů,“ dodal Řepík.

Předkolo startuje již dnes na severu Čech. Uspějí liberecké šelmy, nebo sparťanští gladiátoři?