Body si z Holešovic neodvezly ani Pardubice. Ve včerejší dohrávce pátého kola extraligy porazila Sparta Východočechy 4:0.

Úřadující mistr v první letošní repríze finále play off potvrdil, že kraluje zaslouženě.

Sparťané v pěti domácích zápasech ani jednou nezaváhali a získali maximální počet bodů.

„Musím hráče pochválit, není úplně jednoduché sehrát tolik utkání doma a udělat je,“ líčil trenér domácích František Výborný.

Zásluhu na tom mají především dva muži – Petr Ton a Petr Nedvěd. Oba v posledních pěti zápasech pokaždé skórovali.

Určitě jsou to klíčoví hráči, ale na druhou stranu jsou to hokejisté, od kterých se výkony čekají,“ míní Výborný. „Jsme ale rádi, že se zapracovávají i kluci, kteří do klubu přišli . Třeba Melichárek nebo Vaic.“

I přes jednoznačné vítězství by svým svěřencům měl co vytknout. „Tenér nemůže být nikdy spokojený,“ usmíval se. Například ve druhé třetině jsme hráli komplikovaně a to je za stavu 2:0 nebezpečné.“

Pardubice naopak pokračují v letošním trápení. Po nedělním debaklu na Slavii, kde prohrály 3:7, se nevzpamatovaly ani teď. Navíc tentokrát nedaly ani jedinou branku. Chybovali pardubičtí obránci. „Přitom jsme chtěli vycházet ze zabezpečené obrany a uhrát na Spartě alespoň bod,“ popisoval Miloš Říha, kouč Pardubic.

Sparta výhrou poskočila na čtvrté místo tabulky. Pardubice se dál potácejí na předposledním, třináctém místě. Po sedmi zápasech na ledě hostí je ještě čtyři venku čekají.

Sparta Praha - Moeller Pardubice 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 17. P. Ton (Vaic), 22. P. Nedvěd (Netík), 48. P. Nedvěd (Dragoun), 51. Vaic (P. Ton). Rozhodčí: Rejthar - Pouzar, Svoboda. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. Diváci: 6842.

 

Sestavy:

Sparta Praha: Duba - Ptáček, Jerofejevs, Vykoukal, Jan Hanzlík, J. Nedvěd, Tabaček - Dragoun, P. Nedvěd, Langhammer - P. Ton, Vaic, Štrba - Netík, Sivek, Melichárek - Zelenka, M. Havel, Hromas. Trenéři: Výborný a Jelínek.

Pardubice: Hylák - Píša, Linhart, Richter, Havíř, Snopek, Posmyk, Kolář - P. Sýkora, M. Hlinka, Rolinek - Andrašovský, Pucher, Pivko - Tvrdík, Blažek, Ondřej - Cetkovský, Koukal, Zohorna. Trenéři: Říha a Rohlík.