Holešovickou Tipsport Arenu zaplnila na městský souboj pěkná návštěva čítající téměř šest tisícovek diváků. Na úterní podvečer velice důstojná kulisa, která ukázala, že derby oběma stranám chybí.

Střetnutí Sparty bral prestižně i trenér Sparty

„Naši fanoušci udělali výbornou atmosféru, před kterou se hraje skvěle. Derby extralize chybí. Jsem rád, že jsem ho mohl zažít alespoň v přípravě,“ prohlásil střelec vítězné branky Dominik Uher.

Střetnutí pražských týmů bral prestižně i trenér Sparty. „Jde o hokejový svátek pro fanoušky i pro nás,“ řekl Jiří Kalous, který sedm let působil na opačné lavičce, tehdy jako asistent Vladimíra Růžičky. Jeho protějšek Milan Razým vášně trochu mírnil. „Utkání se Spartou bereme jako normální přípravný zápas. Vždy chceme předvést maximum,“ řekl lodivod sešívaných.

Trápení v koncovce

Slávisté svého největšího rivala notně potrápili. Domácí sice měli více ze hry, ale výkon extraligové úrovně předvedl brankář Dominik Frodl, který několikrát podržel svůj tým.„Gólmanovi stačí pár zákroků a dostane se do laufu. Chytal výborně. Vždy je to pak o nějakém špinavém gólu, dostat něco do brány, jak to dokázal Petr Vrána při první trefě,“ okomentoval střelecké trápení Uher. „V extralize musíme předvést lepší koncovku. Je třeba soupeře přehrávat nejen herně, ale i gólově,“ dodal hbitý útočník.

Hrdina Frodl

Brankář Slavie byl hlavním důvodem, proč se domácím nedařilo, několikrát zákrok i „pocukroval“ pro oči diváků. „Měl jsem párkrát štěstí, ale občas takové zápasy přijdou. Pak si gólman věří a myslí si, že nemůže dostat gól. Jen škoda, že jsme prohráli takovým způsobem,“ uvedl mladý strážce branky sešívaných.

Frodl si střetnutí s rivalem náležité užil. „Derby je pro mě možná víc než pro ostatní kluky. Mrzí mě, že se se Spartou nemůžeme utkat v sezoně. Šlo by o skvělé zápasy na vyprodaných stadionech. Je to škoda pro celý hokejový národ,“ litoval talentovaný gólman.