Hokejisté Sparty získali mistrovský titul pro sezonu 2006/07. Navázali tak na předešlý ročník extraligy. „Je těžké vyhrát, ale ještě těžší je obhájit, ale Sparta Praha to dokázala,“ vyvolává v euforii spíkr večera „doktor“ Buben.

Praha, hlavní město České republiky, druhý rok také hlavní město hokeje.

Na jedné straně ledu nelíčená radost, na druhé obrovské zklamání. „Nejhorší je být tam a koukat, jak druzí slaví,“ řekl před pár dny Jan Kolář. V sobotu to zažil, už podruhé. Pardubice prohrály v šestém utkání finále hokejového play off 2:0. Celkově v sérii 4:2.

„Je to skvělý pocit, ale asi si to uvědomím až později. Jsem strašně rád, že se mi to podařilo. Je to splnění dětského snu. Na ledě jsem to ani nemohl unést, před plnou halou, a my máme titul,“ byl plný dojetí sparťanský brankář Tomáš Duba, který si připsal v posledním utkání čisté konto.

„Ať žije Sparta, ať žije Sparta,“ neslo se nekonečné minuty celou halou.

„Na mužstvu bylo vidět, že hrálo na krev,“ byl hrdý trenér František Výborný.

Všechna tato nelíčená radost, nadšení a gejzír šílenství odstartovaly minutu před tři čtvrtě na osm. Šedesáté minutě zápasu odzvonilo.

Dílo bylo dokonáno. Nic nešlo zvrátit. Potvrzeno vše jest.

Osmiměsíční strastiplná pouť došla do svého konce. 411 zápasů trval letošní ročník nejvyšší hokejové soutěže.

První utkání osmého září Sparta vyhrála, porazila Znojmo 2:1. Poslední duel vyšel na čtrnáctého dubna. I ten Sparťané vyhráli.

Jak začali, tak skončili.

Na svoji počest se proto dočkali písně jen pro ty nejlepší – šampióny. „We are the champions,“ zpíval jim Fredy Mercury.

Celou dokonalost oslav podtrhl vítězný déšť, který sršel od stropu holešovické arény. Grandiózní lesk přidaly dvě spuštěné obrovské vlajky v barvách Sparty. Vše podle scénáře.

Večer, na který všichni čekali. Diváci stáli a skandovali. Chvíle radosti, kterých si každý užíval plnými doušky. Pro neznalého nepopsatelná slast.

„Diváci byli skvělí, moc jim děkuji za podporu,“ vzkázal na dálku hrdina utkání, útočník Ondřej Kratěna. On byl jediným střelcem večera. On to rozsekl. Jeho branky vystavily definitivní tečku za ročníkem 2006/07.

Poslední kapitola dopsána, vytrubují Sparťané do světa. Nastal čas odpočinku a zaslouženého veselí.

Po převzetí mistrovského poháru dosáhlo nadšení vrcholu. Nejbližší hodiny měly jedinou alternativu. Oslavy, oslavy a zase oslavy. „Zajdeme někam na jídlo, pivko a pak začneme. Určitě to bude dlouhé, až do rána, třeba do deseti,“ usmíval se kapitán čerstvých mistrů František Ptáček.