Ale jen pro někoho.

Po čtyřiačtyřiceti dnech volna a mistrovských oslav zahájili hokejisté Sparty tolik neoblíbenou letní přípravu na nadcházející sezonu 2007/08.

„Moc jsem se těšil. S manželkou to je už potom dlouhý,“ smál se dobře naladěný kouč František Výborný.

Fasování, fotbálek, posilovna a výběh do Stromovky. To byl úvodní program před dalším ročníkem extraligy. „Pánové, běžíme, běžíme,“ vyzval smečku obránce Karel Pilař, který ale pro nadcházející ročník už nebude členem sparťanského kádru.

„Nemáte co dělat? Můžete si jít zaběhat s námi,“ vyzýval novináře žertem kapitán František Ptáček.

Hráčům v hlavách ještě odeznívá magický 14. duben. Ten den porazili v šestém zápase Pardubice 2:0 a získali mistrovský pohár. Euforie, opojné stavy blaženosti jsou však už utnuty.

Konec radovánkám. Práce volá. Dril, pot a nabírání nových sil. V následujících týdnech povinný scénář.

„Do středy jsme v Praze. Potom jedeme do Řecka. Vezeme kola, jsou tam skvělé terény. To je pro kluky zpestření,“ nastínil nejbližší program František Výborný.

Přichází nová výzva.

Obhajoba. V pořadí druhá. „Máme zkrácenou přípravu. Kluci s tím počítali. Ani jsme je nevážili. Při fotbálku tři na tři neumdlévali, je vidět, že ve volnu nezaháleli,“ mínil po první tréninku Výborný.

Zatím jedinou posilou mistra je útočník Michal Havel z Kladna. „Doufám, že se nám podaří ještě někoho získat. Nejsem nadšený, ale taková je realita,“ věří Výborný.

Na spadnutí je naopak odchod brankáře Dušana Salfického.

„Buď bude hrát venku, nebo v jiném klubu. Nemůžeme držet Dubu i Salfického. Do tandemu je připravený Michal Valent, jenž hrál uplynulou sezonu v Třebíči,“ dodává historicky nejúspěšnější kouč sparťanského klubu.

Podepsané smlouvy mají hlavní opory Petr Ton a Jaroslav Hlinka, ale kolem nich krouží movití zájemci.

„Věřím, že tady zůstanou. Do 15. července se ale může stát cokoli,“ nechce o možných ztrátách holešovický lodivod vůbec přemýšlet. S mužstvem absolvuje přípravu i Jaroslav Nedvěd, který ukončil angažmáv Koreji.

„Trénuje s námi. Budu jenom rád když přesvědčí,“ nebránil by se možné posile Výborný.