Z reproduktorů místního bárku zrovna duní rytmus Divokého Billa. Ani si v tu chvíli nepřipadáte jako uprostřed pankráckého sídliště.

„To je v pr…,“ rozchechtá se najednou opálený dlouhán ve slunečních brýlích.

Zdejší areál zrovna pořádá exhibiční turnaj v beachvolejbale. I s šesticí sparťanských hokejistů, kteří na oplátku přinesli ukázat ušatý pohár pro mistra extraligy.

„Postav se, ať si tě u něj můžu vyfotit,“ vybízí desetiletá holčička svého menšího brášku. Za ní si už připravují fotoaparáty další.

A ten dlouhán? Jmenuje se Pavel Rotrekl. Je předním českým beachvolejbalistou a členem nedávno vzniklého profi týmu na Pankráci.

Zrovna po boku hokejového útočníka Michala Dragouna a další spoluhráčky prohrál poslední zápas. Zábava na kurtu tak pro něj končí.

„Já už nemůžu,“ vydechne po první vítězné bitvě obránce pražské Sparty Jan Hanzlík.

Ještě netuší, že je ve vítězném družstvu, které s parťákem Tomášem Netíkem a mrštnou blondýnkou tvoří nejvyrovnanější trio.

Jenže o hodinu později už Hanzlík na Martina Štrbu volá: „Počkejte, jak vás rozdrtíme!“ hecuje soupeře.

Schyluje se k finále a Štrbovi nestačí k úspěchu ani profík Robert Kufa.

Přesto má ze všech svalnatců v rudých bermudách volejbalového talentu možná nejvíc. Snaží se rozehrávat u sítě i skákat rybičky pod míč.

„Vám jdou ale líp jiné disciplíny,“ sleduje vše s úsměvem hokejový kouč Marián Jelínek.

„Beach? To je stejně jako tenis nebo basket vhodný doplňkový sport pro léto,“ pochvaluje si. „Nabízí vám podobný pohybový řetězec jako v hokeji,“ dodá odborný postřeh.

Úterní odpoledne si chválí všichni sparťané. V pekelném letním drilu je to především příjemné odreagováníčko.