Tým kouče Františka Výborného vedl po neděli už 3:0 na zápasy, ale soupeř poté dokázal vyhrát další dva duely a sérii hranou na čtyři výhry notně zdramatizoval. V obou zápasech navíc Východočeši Spartu celkem jednoznačně výsledkově přehráli, nastříleli jí vždy pět branek a sami inkasovali jen třikrát. "Sparta je ale pořád favoritem série. Vede, hraje doma. My se ale pokusíme, aby se hrálo i v pondělí v Pardubicích," uvedl kouč Moelleru Miloš Říha.

Pražané sice nyní dvakrát prohráli, ale podle asistenta trenéra Mariana Jelínka se nic tragického neděje. "Každý se na to může dívat, jak chce, a mít svůj názor. My ale nyní hrajeme doma a vedeme v sérii 3:2. Přitom jsme začínali na půdě soupeře. Kdyby mi někdo před začátkem finále řekl, že to bude takhle, tak to všemi deseti beru," podotkl Jelínek.

Sparta se v pondělí ani ve čtvrtek nedokázala vyrovnat se zodpovědnou obranou Pardubic, podpořenou výbornými výkony brankáře Jána Lašáka. Východočeši mají navíc i štěstí v koncovce a stejně jako Sparta v úvodu série mají vysoké procentuální využití šancí. "Opět musíme hrát stoprocentně disciplinovaně. Přesvědčili jsme se, že se na Spartě dá vyhrát, a opět se o to pokusíme. Budou ale rozhodovat maličkosti," uvedl Říha, který svým svěřencům dnes naordinoval pouze lehčí trénink. Na něm chyběl obránce Píša, který se ve čtvrtek vrátil do sestavy po problémech s třísly. Zápas ale nedohrál, údajně proto, že se za rozhodnutého stavu šetřil.

Úřadující mistr nastřílel soupeři v prvních třech zápasech 17 branek, poté se mu ale v koncovce přestalo dařit. Žádný komplex z toho ale prý sparťané nemají. "Určitě se dá na jejich hru něco vymyslet. V posledním zápase jsme byli prvních deset minut jasně lepší, byli jsme agresivnější, a kdybychom nějakou šanci proměnili, mohlo být vše naopak," nastínil Jelínek. Sparta, která dnes opět trénovala v Letňanech, se však bude muset ve zbytku sezony zřejmě obejít bez obránce Černoška, který si v zatím posledním duelu poranil kolenní vazy a sezona pro něj asi skončila.