Sparta prohrála s Karlovými Vary 2:3 po samostatných nájezdech a připsala si čtvrtou porážku za sebou.

Pražané si tak stále více komplikují boj o postup do play off, aktuálně ztrácí na desátý Litvínov 14 bodů.

Hokejisté brněnské Komety čekají i nadále na výhru v základní hrací době, které dosáhli naposledy 7. prosince, kdy porazili Litvínov.

V neděli prohráli Jihomoravané na ledě Slavie 1:4 a černou sérii protáhli na deset utkání.

Růžičkovi svěřenci dokázali zvítězit v devátém z posledních desíti domácích utkání, přičemž všechny výhry dosáhli v základní hrací době.

Sparta - Karlovy Vary 2:3 po nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Zápas Sparty s Karlovými Vary i rozhodovaly nájezdy potřetí v sezoně, v předešlých dvou případech ale vyhráli Pražané. Karlovy Vary, v normální hrací době remízový král extraligy, absolvovaly třetí nájezdy za sebou, poprvé v nich ale uspěly.

Zápas nezačal ani jeden z týmů výraznějším tlakem. Od první přesilové hry v sedmé minutě ale získával pražský tým herně navrch. Při další přesilovce sice promarnili velké šance postupně Broš, Bartánus a Koreis, ale v 15. minutě šla Sparta do vedení.

Broš ustál ataky karlovarských obránců a po sólu z modré čáry z bezprostřední blízkosti prostřelil Mensatora.

Karlovy Vary se sice ve druhé části herně zvedly, ale druhá třetina byla dlouhou dobu jen festivalem promarněných šancí a spálených šancí. Střelecké pokusy útočníků obou mužstev oba gólmani bez větších problémů pokryly.

Karlovarské nejvíce mrzely dvě téměř totožné střely Deje, které Pöpperle efektně ukryl v lapačce.

Sparta pak v závěru třetiny dovolila Varům, aby si v jejím pásmu vytvořili tlak a neschopnost sparťanů alespoň vyhodit puk, potrestal ve 38. minutě Skladaný.

Třetí část začala i díky přesilové hře aktivněji Sparta, hrálo se převážně před Mensatorem. Jasný gól zahodil v 50. minutě Luňák, který osamocený před karlovarskou brankou pálil vysoko nad.

O chvíli později už slavily Vary. Skuhravý přihrál zpoza branky Kumstátovi na hranici brankoviště a Vary otočily zápas. Po chybě O'Briena mohl zvýšit Skuhravý, ale Pöpperle byl pozorný.

Alespoň prodloužení pro Spartu zařídil v 58. minutě Kratěna, který využil přesilovku a zblízka prostřelil Mensatora. Pět minut nastavení pak o vítězi nerozhodlo. V nájezdech byl úspěšný pouze karlovarský Skuhravý, Mensator nepustil ani jeden ze tří nájezdů a vychytal tak svému týmu výhru 3:2.

Branky a nahrávky:
15. Broš (Ton, Luňák), 58. Kratěna (Ton, Broš) - 38. Skladaný (Dobroň, Pech), 50. Kumstát (Skuhravý), rozhodující nájezd Skuhravý. Rozhodčí: R. Polák, Šír - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:4, navíc Pöpperle (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4411.

Sparta: Pöpperle - Vykoukal, O'Brien, Jan Hanzlík, Gulaši, Philipp, Macholda, od 31. min. navíc Husák - Kratěna, Výborný, Bartánus - Luňák, Broš, Ton - Kafka, Smoleňák, Karpov - Kůrka, Koreis, Hromas. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.
Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Gřegořek, Dobroň, Kokko, Sloboda, M. Rohan, Prošek, J. Látal - Kumstát, Skuhravý, Dej - Skladaný, Pech, Zaťovič - L. Klíma, Melenovský, Sailer - T. Rohan, Vachovec, T. Klíma. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.

Slavia - Brno 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Zápas začal s několikaminutovým zpožděním poté, co hostující fanoušci, kterých do libeňské haly opět zavítalo několik tisícovek, přivítali oba týmy na ledě sprchou konfet.

Již 21 vteřin po úvodním buly musel v bouřlivé atmosféře usednout na trestnou lavici slávista Žižka, Kometa ovšem z početní výhody nic nevytěžila.

V páté minutě hledal Jakub Svoboda prudkou přihrávkou Kvapila, jenže ten jeho nabídku ve slibné pozici před gólmanem Kopřivou minul. Chvilku nato zahrozila i Slavia. Jihomoravané propadli při ofenzívním snažení v útočném pásmu, domácí jeli ve dvou na jednoho, ale Vondrka brankáře Hoviho v koncovce nepřelstil.

Polovina osmé minuty již přinesla úvodní branku. Doležalovo nahození od modré čáry vyrazil Hovi pouze k Žejdlovi, jenž pohotově zavěsil. V desáté minutě si první přesilovku zahráli i domácí, Hovi v ní nejprve se štěstím přežil dva závary ve svém brankovišti, v závěru oslabení byl naopak ve velké šanci Hubáček, radost z vyrovnání mu však sebral pozorný Kopřiva.

Tuhý boj pokračoval i ve druhé části. Vedení Pražanů mohl zvýšit Bedna, jeho střelu z otočky však Hovi vytěsnil. Na konci 33. minuty si finský gólman ve službách Brna poradil i proti Jelínkovi, který nedokázal dostat puk za jeho záda ani na dva pokusy. Krátce před druhou přestávkou byl při přesilovce blízko vyrovnání Huml, z bezprostřední blízkosti ale Kopřivu tváří v tvář nepropálil.

Zlomem v celém utkání byla pravděpodobně 43. minuta. Do té doby dobře chytajícímu Hovimu sklouzl kotouč z hole při snaze ho rozehrát na poblíž stojící spoluhráče, zmocnil se ho Sklenář a zvýšil na 2:0. Pár vteřin poté mohl přidat další trefu domácích Pospíšil, ale narazil na Hoviho a stejně se vedlo i na druhé straně Jakubovi Svobodovi, jehož vychytal Kopřiva.

Na konci 52. minuty chytil Kopřiva v leže rukou i Eratovu dorážku v přesilovce a chvilku po jejím skončení zvýšil na 3:0 Tomica. Poté minul Vondrka bekhendem prázdnou branku, ale slávisty to nemuselo dlouho mrzet, neboť poté, co Kopřiva zlikvidoval i samostatný únik Kvapila, přidal Sklenář svou druhou trefu v utkání. Kopřiva přišel o čisté konto až 56 sekund před koncem, kdy zaznamenal čestný úspěch Brňanů Hruška.

8. Žejdl (Doležal), 43. Sklenář, 53. Tomica (Třetina), 56. Sklenář (Micka) - 60. R. Hruška (Kvapil, Bičánek). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Kis, Prchal. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 8236.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Žižka, Kuboš, Vašíček, Roth, Kolařík - Pospíšil, Benda, Vondrka - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Žejdl, P. Jelínek, Doležal - Micka, Sklenář, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Brno: Hovi - Kempný, Bičánek, Mojžíš, Malec, Houdek, Stehlík - Jakub Svoboda, R. Hruška, Kvapil - Erat, Dopita, Dlouhý - Huml, R. Procházka, Hubáček - Švaňhal, Křivohlávek, Protivný. Trenéři: Lubina a Číhal.